Kolejny warszawiak w 4You Airlines AZS Politechnice

24-letni atakujący Patryk Strzeżek, wychowanek MOS Wola, podpisał roczną umowę z 4You Airlines AZS Politechniką.

Strzeżek z MOS Wola zdobywał medale młodzieżowych mistrzostw Polski, a w 2008 roku przeniósł się do Resovii. Tam się jednak nie przebił, przez następne sezony grał w klubach pierwszoligowych: MKS Orle Międzyrzecz AZS-AWF (przez rok) i Jokerze Piła (przez dwa lata). W 2012 roku postanowił wyjechać do Belgii i związał się kontraktem z klubem VBC Waremme.

- Znam doskonale. Grałem z nim w jednej drużynie - mówi o nowym atakującym Bartosz Kaczmarek, statystyk Politechniki. - Ma on bardzo dobre warunki fizyczne. Mierzy 202 cm i wysoko skacze. Co ciekawe, w jednym z meczów ligi belgijskiej, w której ostatnio występował, zdobył aż czterdzieści siedem punktów - dodaje Kaczmarek.

- Budujemy drużynę na miarę naszych możliwości finansowych - powiedział Marcin Bańcerowski, wiceprezes. - Stawiamy nie tylko na zdolną młodzież z całej Polski, ale i na trochę starszych warszawiaków. Paweł Mikołajczak i Patryk Strzeżek idealne wpisują się w naszą koncepcję.

Politechnice brakuje jeszcze rozgrywającego, przyjmującego i libero. - Rozmowy z zawodnikami są w toku - zapewnia Bańcerowski.

Więcej o: