Top 5 na weekend: Rolki, ultimate, street workout, mistrzostwa Warszawy w pływaniu i zawody deskorolkowe

Pierwsze mistrzostwa Warszawy w pływaniu na otwartym akwenie, darmowy trening ultimate prowadzony przez ekipę wicemistrzów stolicy, otwarte zajęcia z instruktorami street workoutu, bezpłatne warsztaty rolkarskie na Woli i finał zawodów deskorolkowych Red Bull Skate Arcade to nasze propozycje na sportowy weekend. Wybierz coś dla siebie i rusz się w Warszawie!

ZOBACZ WSZYSTKIE IMPREZY SPORTOWE W KALENDARZU "RUSZ SIĘ"

Darmowy trening ultimate

Warszawska drużyna ultimate frisbee Zawierucha organizuje darmowe, otwarte dla wszystkich treningi. Co tydzień na Placu Zabaw zawodnicy będą prowadzić popołudniowe zajęcia, a kto poczuje się na siłach, aby dołączyć, będzie mógł pograć, popytać, poćwiczyć lub po prostu popatrzeć, jak się gra latającym dyskiem. Treningi będą się odbywać w każdy piątek do 29 sierpnia o godz. 17.

KIEDY, GDZIE, JAK? Piątek 13 czerwca, godz. 17, Plac Zabaw, ul. Myśliwiecka 9, więcej informacji na Facebooku .

Otwarty trening street workout

Trzeci miejski trening, który poprowadzą instruktorzy z Ghetto Workout Poland odbędzie się w sobotę na Skrze. Trenerzy szykują trening, podczas którego uczestnicy będą mieli okazję lepiej poznać teren kompleksu i odkryć nowe ćwiczenia wykonywane zarówno na drążkach oraz murkach, jak i przy użyciu przenośnego sprzętu. Treningi Merrella są otwarte dla wszystkich chętnych. Zgłoszenia należy wysyłać na adres treningi@merrell.com.pl do piątku do końca dnia. Początek zajęć o godz. 14.

KIEDY, GDZIE, JAK? Sobota 14 czerwca, godz. 14, boisko do rugby na Skrze, ul. Wawelska 5, więcej informacji na Facebooku .

Mistrzostwa Warszawy w pływaniu Open Water

Warsaw Masters Team - największe stowarzyszenie pływackie Masters w Polsce - w sobotę organizuje pierwsze Mistrzostwa Warszawy Open Water. Impreza odbędzie się na terenie Jeziorka Czerniakowskiego. Rywalizacja będzie odbywać się w trzech konkurencjach: w wyścigu głównym (trzy dystanse do wyboru: 750 m, 1500 m i 2950 m), w wyścigu w piankach neoprenowych (dla triathlonistów) i w wyścigu na krótkim dystansie dla dzieci.

KIEDY, GDZIE, JAK? Sobota 14 czerwca, godz. 10.30, Jeziorko Czerniakowskie, ul. Jeziorna 2, więcej informacji na stronie masters.waw.pl .

Bezpłatne warsztaty "Rolki do Woli"

Bezpłatne warsztaty nauki jazdy na rolkach organizuje w czerwcu i sierpniu dzielnica Wola. Zajęcia z cyklu "Rolki do Woli" odbywają się zawsze w soboty o godz. 16 w parku Szymańskiego, gdzie znajduje się półtorakilometrowy tor rolkowy z elastyczną nawierzchnią i wrotkowisko. W programie warsztatów lekcje dla początkujących i zaawansowanych oraz nauka jazdy slalomowej. Limit uczestników to 20 osób na godzinę, wcześniej trzeba się zapisać pod adresem rolki@wola.waw.pl. Kolejne terminy warsztatów: 21 i 28 czerwca oraz 2, 9, 23 i 30 sierpnia.

KIEDY, GDZIE, JAK? Sobota 14 czerwca, godz. 16, park Szymańskiego, ul. Elekcyjna, więcej informacji na stronie wola.waw.pl .

Finał zawodów deskorolkowych Red Bull Skate Arcade

W sobotę odbędzie się finał polskiej edycji zawodów deskorolkowych Red Bull Skate Arcade. Szansę na start w finale wywalczyło 52 uczestników, którzy pokonali 7 poziomów wirtualnej rywalizacji. Podczas sobotniego spotkania zmierzą się z przeszkodami, przygotowanymi specjalnie na tegoroczny finał. Nietypowa miejscówka, Hala Zdjęciowa na Mokotowie, zamieni się w ulice Nowego Jorku. . Gościem specjalnym zawodów będzie Maxim Habanec. Zwycięzca zawodów będzie reprezentować Polskę w światowym finale Red Bull Skate Arcade w Barcelonie. Hala z przeszkodami będzie otwarta dla skaterów również w niedzielę 15 czerwca w godz. 11-16. Tego dnia będzie można zdobyć nagrody podczas DC Best Trick. Zapisy na niedzielną jazdę będą prowadzone podczas trwania sobotniego finału.

KIEDY, GDZIE, JAK? Sobota 14 czerwca, godz. 17, Hala Zdjęciowa, ul. Domaniewska 37A, więcej informacji na stronie redbullskatearcade.pl .

Zgłoś imprezę na wawasport@agora.pl.

Więcej o: