W sobotę Piknik Olimpijski na Kępie Potockiej. Będą gwiazdy igrzysk i ponad 30 dyscyplin sportowych

Sobotnie popołudnie zapowiada się aktywnie - w programie Pikniku Olimpijskiego na Żoliborzu ponad 30 dyscyplin sportowych.

W żoliborskim parku będzie można spotkać zarówno medalistów igrzysk, jak i nasze nadzieje olimpijskie. W strefie lekkiej atletyki zmierzymy się z Konradem Bukowieckim, halowym rekordzistą świata juniorów w pchnięciu kulą. Trening zapaśniczy poprowadzi Andrzej Supron. W strefie rajdów terenowych będzie można obejrzeć m.in. quad Rafała Sonika, którym startował w Rajdzie Dakar, a także porozmawiać z polskimi kierowcami.

Staropolskie gry sportowe zaprezentuje Muzeum Sportu i Turystyki, pokaz freestyle football da mistrz świata Paweł Skóra. Będzie można wziąć udział w turniejach piłki nożnej, tenisa ziemnego i stołowego, w zawodach armwrestlingu, badmintonie i w turnieju szachowym.

Udział zapowiedzieli m.in. lekkoatleci - zdobywczyni siedmiu medali igrzysk Irena Szewińska i czterokrotny triumfator igrzysk Robert Korzeniowski, "złoci" bokserzy z Tokio - Józef Grudzień i Marian Kasprzyk oraz Monachium Jan Szczepański czy mający w dorobku po dwa olimpijskie triumfy wioślarze Robert Sycz i Tomasz Kucharski oraz strzelczyni Renata Mauer-Różańska. Nie zabraknie też kolarzy z Ryszardem Szurkowskim na czele oraz piłkarzy Henryka Kasperczaka i Kazimierza Kmiecika.

Na jeziorku Kępy Potockiej popływamy małymi łódkami typu Opitmist, a na torze przeszkód spróbujemy swoich sił w jeździe na bmx-ach. Oprócz tego: baseball, softball, korfball, szermierka, teakwondo, bocce, podnoszenie ciężarów, łucznictwo, kajakarstwo, judo, crossfit, futbol amerykański, hokej na trawie, golf i jeździectwo.

Kępa Potocka oraz Centrum Olimpijskie, ul. Wybrzeże Gdyńskie 4. Sobota, godz. 12-18.30, wstęp wolny. Cały program na stronie olimpijski.pl

Więcej o: