Top 5 na weekend: Piknik sportowy na Bemowie, biegi na bieżni, pierwszy mecz futbolistek...

W piątek wieczorem można się sprawdzić w biegach na krótszych dystansach na Agrykoli, w sobotę wybrać na otwarcie street workout parku na Bemowie i piknik sportowy, a potem obejrzeć pierwszy w Polsce w mecz futbolu amerykańskiego kobiet. W niedzielę w Rembertowie maraton rowery dla amatorów, a w Otwocku zawody i nauka jazdy na rolkach. To nasze propozycje na sportowy weekend. Wybierz coś dla siebie i rusz się w Warszawie!

ZOBACZ WSZYSTKIE IMPREZY SPORTOWE W KALENDARZU "RUSZ SIĘ"

Warsaw Track Cup

Biegów na 5, 10 albo więcej kilometrów mamy w Warszawie sporo, ale zawody na bieżni na krótszych dystansach są rzadkością. W piątek rozpoczyna się czwarty sezon cyklu biegów pod nazwą Warsaw Track Cup. Zawody rozgrywane są na stadionie na Agrykoli na trzech dystansach: 1000, 1500 i 3000 metrów oraz w sztafecie 4x400 metrów. W ramach jednego dystansu odbywa się kilka serii dostosowanych do tempa biegaczy. Do biegów można zapisać się w dniu zawodów od godz. 18.30, wpisowe wynosi 30 zł. Start pierwszego biegu o 19.

KIEDY, GDZIE, JAK? Piątek 9 maja, godz. 19, stadion na Agrykoli, ul. Myśliwiecka 9, więcej informacji na stronie warsawtrackcup.pl .

Piknik sportowy na Bemowie

Flowpark to rodzaj siłowni na świeżym powietrzu z drążkami, drabinkami i uchwytami do ćwiczenia street workoutu czy parkouru. Z okazji otwarcia drugiego takiego flowparku na Bemowie (pierwszy działa od kilku tygodni przy bemowskim ratuszu) w parku Górczewska odbędzie się piknik sportowy, podczas którego będzie można obejrzeć pokazy parkouru, freerunu, street workoutu, slackline'u i pole dance. W programie gry i zabawy sportowe oraz parkour dla dzieci, a do tego leżaki, koce i muzyka.

KIEDY, GDZIE, JAK? Sobota 10 maja, godz. 11, flowpark w parku Górczewska między amfiteatrem a placem zabaw, dojście od ulicy Raginisa, więcej informacji na Facebooku .

Pierwszy mecz Warsaw Sirens

To będzie historyczne wydarzenie - po raz pierwszy w Polsce dojdzie do meczu futbolu amerykańskiego kobiet. Jedyna w kraju drużyna futbolistek, Warsaw Sirens, zmierzy się towarzysko z francuską drużyną Molosses. Jak sobie poradzą nasze "Syrenki" w debiucie?

KIEDY, GDZIE, JAK? Sobota 10 maja, godz. 17, boisko BOPN, ul. Obrońców Tobruku 11, wstęp: 15 zł, więcej informacji na Facebooku .

Maraton rowerowy w Rembertowie

Po raz pierwszy na trasie cyklu rowerowych maratonów dla amatorów organizowanych przez byłego zawodowego kolarza Grzegorza Wajsa znalazł się Rembertów. Czwarty etap Poland Bike Marathon rozpocznie się w niedzielę o 11 na terenie Akademii Obrony Narodowej (al. Chruściela 103). Do wyboru trzy dystanse: 8, 29 i 61 kilometrów, a trasa będzie prowadzić duktami leśnymi wokół byłego poligonu wojskowego. Zapisy na miejscu od godz. 8, wpisowe 30-60 zł.

KIEDY, GDZIE, JAK? Niedziela 11 maja, godz. 11, Akademia Obrony Narodowej, al. Chruściela 103, więcej informacji na stronie Facebooku .

Rolki w Otwocku

W ramach sportowej niedzieli w Otwocku odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu "Na rolkach". Na godz. 10 zaplanowano zawody na dystansach od 100 do 800 metrów dla dzieci, młodzieży i dorosłych. O godz. 12 rozpocznie się spotkanie z zawodnikami i instruktorami jazdy szybkiej na rolkach i freestyle'u, a po nim warsztaty prowadzone przez zaproszonych gości.

KIEDY, GDZIE, JAK? Niedziela 11 maja, godz. 10, biuro zawodów: ul. Mickiewicza 43/47 w Otwocku, więcej informacji na Facebooku .

Zgłoś imprezę na wawasport@agora.pl.

Więcej o: