22 lata czekał na złoto w kickboxingu. W końcu dopiął swego

42-letni Piotr Maślanka, zawodnik i trener klubu LKS Puncher Płock, wywalczył tytuł mistrza Polski seniorów w kickboxingu w formule point-fighting. To jego życiowy sukces.

- Kickboxing trenuję od 1992 roku. W końcu, po 22 latach ćwiczeń, srebrnym medalu i sześciu brązowych, drugi raz w karierze udało mi się dojść do finału, a po raz pierwszy w pięknym stylu wywalczyć najważniejsze trofeum - tytuł mistrza Polski seniorów - mówi wzruszony Piotr Maślanka. - To mój życiowy, wymarzony sukces i ukoronowanie długiej, choć wciąż trwającej kariery zawodniczej. To wisienka na torcie wśród pozostałych trofeów.

Jak do tego doszło? Maślanka startował w kategorii do 84 kg. - Po szczęśliwym losowaniu w pierwszej rundzie miałem wolny los. Dzięki temu znalazłem się w półfinale - opowiada zawodnik. - O finał zmierzyłem się z Bartłomiejem Antczakiem (Alien Kick Łódź). Pierwsza runda była rozpoznawcza i wyrównana, ostatecznie go pokonałem w regulaminowym czasie trzech rund, werdyktem 9:2.

Dzień później w finale rywalem płocczanina był Maciej Kwaśniak (Orient Częstochowa). Po emocjonującej walce wygrał Maślanka. Radość z wygranej była tym większa, że zwyciężył z bardzo dobrym technicznie, niesamowicie szybkim i utytułowanym przeciwnikiem.

- Walka podobała się widzom, zawodnikom i trenerom z innych klubów. Zebrałem po niej mnóstwo gratulacji - dodaje Maślanka.

W przyszłym roku płocczanin planuje obronić tytuł mistrza Polski, bo jak sam podkreśla - dopiero po tym poznaje się prawdziwego mistrza. I mimo że ma na karku 42 lata, dalej chce walczyć, rywalizować w ringu. - Bo trudno jest zrezygnować z przyjemności. W dalszym ciągu sprawia mi to wiele radości - podkreśla w rozmowie z portalem plock.sport.pl Piotr Maślanka.

Ciekawostką jest to, że zawodnik LKS Puncher jest czwartym zawodnikiem z Płocka, któremu udało się zdobyć złoty medal mistrzostw Polski seniorów w kickbokserskiej formule point-fighting.

Wcześniej dokonali tego: dwukrotnie Marcin Różalski (w latach 1996 i 1998, w kat. do 84 kg), Wiesław Kałużny (w latach 1998 i 1999 w kat. do 89 kg), a także Katarzyna Wypych, która wywalczyła tytuł mistrzyni w 2002 roku w Pasłęku, startując w kategorii powyżej 65 kg.

W turnieju w Nowym Mieście Lubawskim wystartowali zawodnicy z 31 klubów z całego kraju. Płock miał czterech reprezentantów z LKS Puncher. Wszyscy walczyli w formule point-fighting, zdobyli dwa medale: złoty (Piotr Maślanka) i brązowy (Maciej Wierzchowski).