Roller Cup. Maraton na rolkach przenosi się do centrum Warszawy

Rozpoczęły się zapisy do drugiej edycji maratonu Roller Cup. Impreza dla rolkarzy zawodowców i amatorów odbędzie się 18 maja na trasie w Alejach Ujazdowskich.

W ubiegłorocznej, pierwszej edycji maratonu Roller Cup rozgrywanego we wrześniu w Wilanowie wystartowała polska czołówka rolkarzy szybkich. Wygrał go Bartosz Chojnacki , który dzięki temu został zwycięzcą Długodystansowego Pucharu Polski. W tym roku Roller Cup 18 maja zainauguruje cykl Pucharu Polski. Trasa przenosi się z Wilanowa do centrum i prowadzi Alejami Ujazdowskimi od placu Trzech Krzyży do skweru Giedroycia. Jedna pętla będzie liczyć 3,2 km.

Oprócz głównego wyścigu dla zawodowców na dystansie maratońskim (13 rund) w programie znalazły się też zawody na krótszych dystansach dla amatorów. - Roller Cup ma charakter otwarty, wystartować może każdy. Wystarczy mieć rolki i kask. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Program imprezy obejmuje wyścigi dla przedszkolaków, dzieci, młodzieży, dorosłych oraz zawodowców - mówi dyrektor zawodów Grzegorz Wajs z Poland Bike.

Do zawodów Roller Cup można się zapisać na stronie polandtime.pl . Opłaty startowe: od 40-100 zł, dzieci poniżej 15. roku życia startują za darmo.

Maraton na rolkach organizowany przez Poland Bike odbędzie się również 13 lipca w podwarszawskim Ożarowie Mazowieckim. Więcej informacji o zawodach na stronie www.rollercup.pl .

Obserwuj autora na Twitterze

Więcej o: