Rusz się. W niedzielę rowerowe święto w centrum Warszawy

Zawody dla amatorów na rowerach szosowych i górskich w kilkunastu kategoriach oraz główny wyścig z udziałem zawodowców - to program czwartej edycji Memoriału Stanisława Królaka. Rowerowe święto rozpocznie się w niedzielę w samo południe na Krakowskim Przedmieściu.

Rusz się. Zobacz, co jeszcze w ten weekend w Warszawie

W najbliższych dniach w Warszawie i okolicach odbędzie się kilkadziesiąt imprez na świeżym powietrzu lub w halach, w których można wziąć udział lub je obejrzeć. Szczególnie polecamy pięć propozycji.

Rowerowy Memoriał Stanisława Królaka

Po raz pierwszy ta kolarska impreza zawita do stolicy. W niedzielę Krakowskie Przedmieście i okoliczne ulice zamienią się w rowerowe miasteczko. Na pętli o długości 1600 metrów będą mogły się ścigać dzieci, młodzież i dorośli, zarówno na rowerach szosowych, jak i górskich. Organizatorzy przewidzieli wyścigi w kilkunastu kategoriach wiekowych. Po amatorach na trasę wyjadą zawodowcy, którzy będą musieli pokonać 56 kilometrów, w tym stromy podjazd po kostce na ulicy Bednarskiej. Zapisy od godz. 9 w biurze zawodów, początek zawodów dla amatorów o godz. 12, a start wyścigu głównego zawodowców o godz. 17.30 przy hotelu Bristol (ul. Krakowskie Przedmieście 42).

KIEDY, GDZIE, JAK? Niedziela, 18 sierpnia, godz. 12, biuro zawodów - ul. Tokarzewskiego-Karaszewicza przy hotelu Europejskim, więcej informacji na stronie memorialkrolaka.pl .

Puchar Polski w krykiecie

Jeśli masz dużo wolnego czasu i jesteś spragniony nowych sportowych emocji, to Puchar Polski w krykiecie może ci się spodobać. Pięć najlepszych drużyn w kraju zmierzy się w weekend w Warszawie w turnieju finałowym. Meczów będzie sporo, bo każda drużyna rozegra trzygodzinne spotkanie z czterema pozostałymi. Gdzie i kiedy obejrzeć krykiecistów? W sobotę i niedzielę w klubie Panorama.

KIEDY, GDZIE, JAK? Sobota i niedziela, od godz. 9, Panorama Country Club, ul. Romantyczna 3, więcej informacji na Facebooku .

Kolarskie wyścigi szosowe w Górze Kalwarii i Żyrardowie

To dwie ostatnie w tym sezonie imprezy z cyklu ogólnopolskich wyścigów szosowych dla wszystkich, zarówno amatorów, jak i kolarzy z licencjami. W sobotę będą się ścigać w Górze Kalwarii na dystansach 26 i 52 km. Zapisy w dniu zawodów od godz. 8 na starcie, początek wyścigu o godz. 10. W niedzielę kolarze przeniosą się do Żyrardowa - do wyboru 22 i 44 km. Tam również zapisy od 8, a start o 10.

KIEDY, GDZIE, JAK? Sobota, 17 sierpnia, godz. 10, Góra Kalwaria, biuro zawodów - ul. Księdza Zygmunta Sajny, niedziela 18 sierpnia, godz. 10, biuro zawodów - ul. Jodłowskiego, więcej informacji na stronie ztc.pl .

Darmowy trening boot camp light

To lżejsza i darmowa wersja treningów, które zostały opracowane na podstawie ćwiczeń wykonywanych w trakcie szkoleń armii amerykańskiej. W ciągu tygodnia zwolennicy wyczerpujących treningów w plenerze spotykają się kilka razy w warszawskich parkach. W niedzielę możesz się przekonać na własnej skórze, czy boot camp jest dla ciebie.

KIEDY, GDZIE, JAK? Niedziela, 18 sierpnia, godz. 11, park Kępa Potocka, więcej informacji na stronie bootcamppolska.pl .

Longboardowy Tłusty Czwartek

Czwarty dzień tygodnia to w Warszawie tradycyjnie już dzień longboardów. Miłośnicy "długich desek" spotykają się pod Stadionem Narodowym (al. Poniatowskiego 1), wspólnie jeżdżą i trenują nowe tricki. Jeśli jesteś nowicjuszem, zawsze możesz podpatrzeć jak jeżdżą bardziej doświadczeni longboardziści. Zbiórka o godz. 19.30.

KIEDY, GDZIE, JAK? Czwartek 22 sierpnia, godz. 19.30, Stadion Narodowy, al. Poniatowskiego 1, więcej informacji na Facebooku .

Zgłoś imprezę na wawasport@agora.pl. Więcej imprez znajdziesz na Warszawa.sport.pl/ruszsie .

Więcej o: