Damian Salak trzeci na świecie. Sukcesy także w Kruszwicy

Podczas Młodzieżowych Mistrzostw Świata w Austrii wioślarska ósemka Polski z płocczaninem Damianem Salakiem zdobyła brązowy medal.

W zawodach w Linzu startowali wioślarze do lat 23. Salak był szlakowym polskiej ósemki. Natomiast Kamil Zajkowski, startujący w czwórce podwójnej, zwyciężył w finale B, zajmując siódmą pozycję w mistrzostwach.

Natomiast w Kruszwicy odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży. Płocczanie wywalczyli pięć medali. Zawodnicy Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego wygrali wszystkie cztery konkurencje w wiosłach długich. Pierwszy złoty medal zdobyli Patryk Pełka z Igorem Smolińskim, podopieczni trenera Bogdana Zalewskiego. Pewnie pokonali przeciwników, odjeżdżając im na długość kilku łodzi.

Wioślarze świetnie wypadli w wyścigu czwórek ze sternikiem. Trenerzy Jerzy Podsędek i Bogdan Zalewski mieli podwójny powód do radości, gdy na najwyższym i najniższym stopniu podium zameldowały się dwie ekipy. Złota drużyna to: Bartek Donarski, Konrad Pawlak, Marcin Krysiński, Damian Rutkowski, sternik Adrian Wiśniewski. Brąz wywalczyli: Igor Wojda, Sebastian Smoliński, Patryk Zajączkowski, Arkadiusz Dobies i sternik Konrad Kalack.

Kolejne złote medale przypadły płocczanom w czwórkach bez sternika oraz w koronnej konkurencji - wyścigu ósemek. Bezkonkurencyjni w czwórkach byli: Patryk Pełka, Igor Smoliński, Konrad Pawlak i Damian Rutkowski. W zwycięskiej ósemce wiosłowali: Bartek Donarski, Sebastian Smoliński, Marcin Krysiński, Arkadiusz Dobies, Patryk Zajączkowski, Mateusz Cywiński, Igor Wojda, Adam Dybiec, sternik Konrad Kalack.

Jedynej kobiecej obsadzie, niestety, nie udało się zakwalifikować do finałów. Płocka drużyna zajęła drugie miejsce w punktacji klubowej i drugie w punktacji wojewódzkiej.

Więcej o: