Koncert gry Mon-Polu w drugiej połowie. I zwycięstwo

Występujący w trzeciej lidze koszykarze Mon-Polu Płock pokonali w sobotę na własnym parkiecie AZS UW Warszawa 70:55.

Płock - sport.pl również na facebooku! Polub nas i bądź z informacjami na bieżąco!"

W spotkaniu tym nie mogli wystąpić dwaj czołowi zawodnicy Mon-Polu Piotr Nowakowski i Janji Byambadori. Choć po pierwszej połowie płocczanie przegrywali 27:34, to po zmianie stron z każdą upływającą minutą wzięli się za odrabianie strat. Robili to tak skutecznie, że po trzeciej kwarcie wyszli na trzypunktowe prowadzenie 48:45. A w decydującej części spotkania po koncertowej grze nie pozostawili rywalom najmniejszych złudzeń i wygrali. Tym samym płocczanie zrehabilitowali się warszawianom za porażkę w pierwszym meczu; w stolicy Mon-Pol przegrał 67:77.

Świetne zawody w płockiej ekipie rozegrał m.in. Michał Borowski, którego indywidualne akcje robiły wrażenie nie tylko na rywalach, lecz także publiczności. I co najważniejsze, zawsze kończyły się zdobyciem punktów. A najskuteczniejszym graczem Mon-Polu był kapitan zespołu Piotr Lewandowski, który zdobył 21 punktów. W drużynie gości najwięcej punktów rzucił Marcin Chojecki - 22.

Mon-Pol Płock - AZS UW Warszawa 70:55 (10:13, 17:21, 21:11, 22:10)

Płock: Piotr Lewandowski 21, Michał Borowski 10, Miłosz Bieńkowski 10, Mariusz Czajkowski 10, Kacper Kuta 7, Tomir Enkhbaatar 5, Konrad Kowalski 4, Marcin Sulkowski 3

Warszawa: Marcin Chojecki 22, Maciej Pieklak 15, Sergiusz Felbur 7, Radosław Woś 6, Bartek Szczepański 4, Mateusz Zimnowodzki 1