To był dobry sprawdzian dla płockich judoków

Aż 11 medali przywieźli zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Judo Sensei Płock w XIV Mikołajkowym Turnieju Judo, który odbył się we Włocławku. W zawodach startowały 22 kluby, w sumie ponad 300 zawodników w kategoriach wiekowych 2000-2006. W klasyfikacji drużynowej klub z Płocka zajął piąte miejsce.

Płock - sport.pl również na facebooku! Polub nas i bądź z informacjami na bieżąco!"

Walki odbywały się na czterech matach. W płockiej ekipie najlepiej sobie radzili Krystian i Kuba Gostomscy, którzy zdobyli dwa złote medale. Srebrne krążki przywiozło czterech judoków: Sebastian Denst, Kacper Wierciński, Szymon Wierciński, Maciej Kikolski. Najwięcej medali - bo aż pięć - przywiozą zawodnicy, którzy wywalczyli trzecie miejsca. Są to:

Alicja Mikina, Kacper Gruszczyński, Adam Kulczakiewicz, Krystian Włudarczyk, Dawid Rakowski.

Na wysokich lokatach zawody kończyli: Rozalia Linowska, Gabriel Linowski i Igor Filipiak (wszyscy 5.), Wiktor Ners (7.), Bogdan Morawski (9.). Na miejscach niepunktowanych znaleźli się: Ola Tułodziecka, Sebastian Trębiński, Kacper Kamiński, Wojciech Kobla i Wiktor Żabka.

Jak poinformował jeden z trenerów młodych judoków i nominowanej w plebiscycie na Najpopularniejszego Sportowca i Trenera Roku 2012 Doroty Smorzewskiej, zawody były dobrym sprawdzianem formy dla bardziej doświadczonych zawodników. - Dla niektórych był to pierwszy turniej judo, w jakim brali udział. Ważne dla najmłodszych judoków jest samodoskonalenie się oraz regularne sprawdzanie formy i postępów w nauce techniki. Turniej okazał się też testem cierpliwości niektórych z rodziców i zawodników - w związku z tak dużą liczbą uczestników zawody zakończyły się wieczorem - podsumował Łukasz Smorzewski.

Więcej o: