Rusza Nightskating Warszawa - największy cykl imprez dla rolkarzy

W czwartek spod pomnika Kopernika na Krakowskim Przedmieściu wyruszy pierwszy w tym sezonie nocny przejazd na rolkach ulicami Warszawy. W tym roku takich rajdów będzie aż 12.

Warszawa.sport.pl na Facebooku. Dołącz do nas!

W poprzednim roku w sześciu przejazdach organizowanych przez inicjatywę Nightskating Warszawa wzięło udział prawie 2 tys. osób. W tym roku organizatorzy zapowiadają rekord: będą jeździć częściej, aż 12 razy, a na każdym z przejazdów nie zabraknie atrakcji, zorganizowanych przy współpracy z partnerami akcji. Będzie to największy cykl imprez wrotkarskich w całej Polsce.

 

- Nightskating Warszawa to nie zawody sportowe, ale przede wszystkim impreza popularyzująca wrotkarstwo, organizowana przez rolkarzy i dla rolkarzy, a przy tym dobra zabawa dla wszystkich miłośników jazdy na rolkach - mówią o imprezie organizatorzy.

Organizatorzy zadbali, aby przejazdy odbywały się w sposób bezpieczny dla wszystkich uczestników. Trasa przejazdu jest zabezpieczana przez policję oraz specjalny zespół rolkarzy. W każdym przejeździe biorą też udział ratownicy medyczni. Przejazd uczestnikom umili muzyka puszczana ze specjalnej platformy, a przed i po imprezie odbędą się konkursy. Przez cały cykl 12 przejazdów będzie trwał też dodatkowy konkurs dla wytrwałych, w którym można wygrać markowe rolki.

Trasa czwartkowego przejazdu o długości 17 km: Krakowskie Przedmieście - Nowy Świat - Al. Jerozolimskie - Towarowa - Okopowa - Al. Jana Pawła II - Broniewskiego - Włościańska - Słowackiego - Mickiewicza - Andersa - Stawki - Al. Jana Pawła II - Al. Solidarności - Plac Bankowy - Senatorska - Wierzbowa - Plac Piłsudskiego - Królewska - Krakowskie Przedmieście.

Czwartek 26 kwietnia, godz. 20.30, start przy pomniku Kopernika na Krakowskim Przedmieściu, udział w przejeździe jest bezpłatny, więcej informacji na stronie nightskating.waw.pl .

Sezon BMX w Warszawie otwarty [GALERIA ZDJĘĆ]

Więcej o: