Karel "Twisten" Asenbrener był profesjonalnym graczem Valorant, reprezentował zespół Team Vitality. W lutym na konferencji prasowej poinformował o walce z depresją, z którą zmagał się od dwóch lat. Dodał, że trafił do szpitala psychiatrycznego po próbach samookaleczania. - Zacząłem od nowa i na szczęście udało mi się pozbierać do kupy. To był najtrudniejszy czas dla mnie jako osoby i profesjonalnego e-sportowca - powiedział, cytowany przez "Daily Mail".
W środę tragiczne wieści przekazał Team Vitality. W mediach społecznościowych zespół poinformował o śmierci Asenbrenera. Zawodnik miał jedynie 19 lat. "Jesteśmy załamani, dzieląc się z wami informacją, że nasz gracz Valorant, Karel 'Twisten' Asenbrener, zmarł ostatniej nocy. Jesteśmy głęboko zasmuceni tą druzgocącą stratą, a nasze myśli i modlitwy są z jego rodziną i przyjaciółmi w tym trudnym czasie" - czytamy. Na wieczór przed śmiercią Asenbrener opublikował na Twitterze wpis. "Dobranoc" - napisał.
Poruszający wpis opublikował również asystent trenera Team Vitality Harry "Gorilla" Mepham. "Obudziłem się dziś rano i otrzymałem wiadomość, że jeden z moich najbliższych przyjaciół, ktoś, kto naprawdę był dla mnie jak brat, odebrał sobie życie. Słowa nie są w stanie opisać żalu ani pustki, którą teraz czuję. Kochałem go i zawsze będę kochał. Spoczywaj w spokoju bracie, wszyscy cię kochamy" - napisał.
Karel Asenbrener grał w Team Vitality od listopada ubiegłego roku. Wcześniej był zawodnikiem eSuba, Entropiq oraz BIG. W Team Vitality występował razem z Polakiem Michałem "MOLSI" Łąckim.
Jeśli w związku z myślami samobójczymi lub próbą samobójczą występuje zagrożenie życia, w celu natychmiastowej interwencji kryzysowej, zadzwoń na policję pod numer 112 lub udaj się na oddział pogotowia do miejscowego szpitala psychiatrycznego.
Jeśli potrzebujesz rozmowy z psychologiem, możesz zwrócić się do Całodobowego Centrum Wsparcia pod numerem 800 70 2222. Pod telefonem, mailem i czatem dyżurują psycholodzy Fundacji ITAKA udzielający porad i kierujący dzwoniące osoby do odpowiedniej placówki pomocowej w ich regionie. Z Centrum skontaktować mogą się także bliscy osób, które wymagają pomocy. Specjaliści doradzą, co zrobić, żeby skłonić naszego bliskiego do kontaktu ze specjalistą.
Polska znajduje się w czołówce europejskich krajów pod względem samobójstw wśród dzieci i młodzieży. Jeśli potrzebujesz pomocy, codziennie przez całą dobę możesz zadzwonić na Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży, pod bezpłatnym numerem telefonu 116 111. Swój problem możesz też opisać w wiadomości.
Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, oprócz konsultacji dla najmłodszych, oferuje też pomoc rodzicom i nauczycielom, którzy obawiają się o bezpieczeństwo swoich podopiecznych. Więcej informacji znajdziesz na stronie fundacji.