Koniec epoki. EA Sports wyda własną grę piłkarską. Oto następca serii FIFA

EA Sports FC - tak będzie nazywała się nowa gra piłkarska od Electronic Arts. Wśród licencjonowanych lig i drużyn znajdzie się też Ekstraklasa oraz reprezentacja Polski. - Po niemal 30 latach tworzenia gier piłkarskich, wkrótce zaczniemy nową erę. EA Sports FC będzie przyszłością futbolu od EA Sports - komentuje Cam Weber, dyrektor generalny EA.

Niemal 30 lat - tyle trwała współpraca pomiędzy Electronic Arts a FIFA. Gry piłkarskie pod nazwą "FIFA" wychodziły od 1994 roku. Przez te lata na okładkach gry pojawiało się wielu znakomitych piłkarzy - m.in. Leo Messi, Cristiano Ronaldo, Ronaldinho, Wayne Rooney, Kaka czy Frank Lampard. Powodem zakończenia współpracy, zdaniem "New York Times", były pieniądze. Do tej pory EA Sports płaciło 150 mln dolarów rocznie za możliwość wykorzystywania nazwy FIFA. Federacja chciała zwiększenia tej kwoty przynajmniej dwukrotnie, na co EA Sports się nie zgodziła. FIFA będzie szukać teraz nowych partnerów. A EA?

Zobacz wideo Sport.pl na EA Sports Women's Football Summit

Rusza kampania promocyjna nowej gry piłkarskiej od EA. Jest Ekstraklasa i reprezentacja Polski

Electronic Arts nie będzie już działać wspólnie z FIFA, ale wciąż zamierza produkować gry piłkarskie. Tym razem pod nową nazwą - EA Sports FC. Pełny pokaz gry odbędzie się w lipcu, a na razie trwa kampania promocyjna, której zadaniem jest uświadomienie graczy, że każda kolejna gra z nazwą "FIFA" nie jest już produkowana przez EA. "EA SPORTS FC to kolejny rozdział najpopularniejszej gry świata. Nie możemy się już doczekać, by pokazać ci przyszłość piłki nożnej" - czytamy na stronie EA. W EA Sports FC będziemy mieli do czynienia z niemal pełnym pakietem licencyjnym.

W tym gronie znajduje się Premier League, Ligue 1, Bundesliga, Serie A, Primera Division, Liga Mistrzów, Liga Europy, Liga Konferencji Europy czy Copa Libertadores. Dla kibiców polskiej piłki najważniejsza będzie obecność Ekstraklasy oraz reprezentacji Polski. - Po niemal 30 latach tworzenia gier piłkarskich, wkrótce zaczniemy nową erę. EA Sports FC będzie przyszłością futbolu od EA Sports. To daje nam pole do wprowadzania innowacji i udoskonalenia tego, co stworzyliśmy - komentuje Cam Weber, dyrektor generalny EA.

Wielka zmiana w Ultimate Team. Lewandowski w jednym składzie z Ewą Pajor?

Na razie EA Sports nie podaje bardziej szczegółowych informacji, co do nowej edycji gry piłkarskiej. Ale zapowiada się na całkiem sporą zmianę w trybie Ultimate Team. Użytkownik Instagrama "Fut Sheriff", specjalizujący się w przekazywaniu wiarygodnych informacji nt. tego trybu przekazał, że w nim znajdą się też piłkarki. To oznacza, że w grze EA Sports FC, jeśli wiadomości się sprawdzą, będziemy mogli ułożyć skład naszych marzeń, umieszczając w nim np. Roberta Lewandowskiego oraz Ewę Pajor.

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.