Karty profejsonalnych graczy FIFA. Same legendy

Trwają finały rozgrywek Ekstraklasa Games. Już tylko czterech graczy jest w grze o ostateczne zwycięstwo. Postanowiliśmy ich zapytać jakich graczy mają w swoich składach podczas codziennej gry.

Pewne nazwiska powtarzają się we wszystkich składach. Nic dziwnego, bo trudno sobie wyobrazić mecze najlepszych graczy bez najlepszych piłkarzy. Starsi fani piłki mogą poczuć nutkę nostalgii.

Zobacz wideo Sport.pl na EA Sports Women's Football Summit

Każdy z niżej wymienionych składów został ustawiony w innych systemach taktycznych. Szymon "Błachu" Błachowiak z Pogoni Szczecin postawił na klasyczne 1-4-4-2. W obecnym sezonie trwa meta na niezwykłe mocne trio piłkarzy - Kyliana Mbappe, Ronaldo (ikona) i Saeed Al-Owairan. Nie zabrakło ich w składzie Błacha. Dwójkę napastników tworzą Francuz i słynny Brazylijczyk, zaś Al-Owairan gra na boku pomocy. Niektórych może zdziwić widok Karima Benzemy w środku pomocy. Taka rotacja pozycjami w FIFIE to coś naturalnego. Nie raz na przykład można było zobaczyć jak gracze w trakcie gry decydują się przenieść Virgila Van Dijka do ataku. Nie można zapomnieć o Ronaldinho, którego karta - ikona znalazła się na lewej pomocy.

Skład Błacha w FIFA 23Skład Błacha w FIFA 23 źródło własne

Na mocne wyżej wymienione trio w ataku zdecydował się Riptorek z Jagielloni Białystok. Cała trójka w systemie 1-4-4-3 pełni rolę napastników. Obrona Riptorka jest identyczna jak w składzie Błacha. Od lewej grają w niej Capdevila, Lucio, Sergio Ramos i Kyle Walker. To jedno z najmocniejszych zestawień jakie można stworzyć w bloku defensywnym w FIFA 23.

Skład Riptorka w FIFA 23Skład Riptorka w FIFA 23 źródło własne

Ciekawie prezentuje się również ekipa dobrze znanego Bejotta, w którego składzie nie znajdziemy Ronalo i Al-Owairana, ale za to są Kylian Mbappe (na prawej obronie) czy Virgil Van Dijk w obronie. Dwójkę napastników tworzą Alexis Sanchez i Christopher Nkunku. Na bramce reprezentant Widzewa Łódź postawił na Edersona z Manchesteru City.

Skład Bejotta w FIFA 23Skład Bejotta w FIFA 23 źródło własne

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.