17-letni Polak dołącza do Ferrari. Będzie jeździć w wirtualnej F1

Tomasz Poradzisz zmienia stajnię w wirtualnej F1. W zaczynającym się jesienią sezonie będzie reprezentować barwy Ferrari. To duża sprawa dla tak młodego simracera.

W zeszłym sezonie młody kierowca reprezentował barwy Alfa Romeo. Tym razem kolejny sezon w wirtualnych wyścigach spędzi w legendarnym, włoskim teamie.

Zobacz wideo Kołecki o FAME MMA. "Nawet milion złotych chyba mnie by nie skusił"

Poradzisz ma za sobą już zwycięstwa w polskich wyścigach. Wygrał m.in. Polish F1 Series, a potem świetnie sobie poradził w F1 Esports Challenger. To sprawiło, że uwagę na niego zwróciło wiele zespołów ze świata Formuły 1. To będzie już jego kolejny sezon w wirtualnej F1 i drugi w roli zawodowego gracza. Wcześniej za sprawą wieku nie mógł podpisać profesjonalnej umowy.

- Reprezentowanie Ferrari to marzenie każdego simracera i jestem bardzo wdzięczny za tę możliwość. Plan jest bardzo prosty - niech czerwone auto jedzie szybko, a ja dam z siebie wszystko dla Scuderii - napisał na swoim profilu na Twitterze Tomasz Poradzisz. - Jestem bardzo szczęśliwy, mogąc dołączyć do Scuderia Ferrari Esport Team na sezon 2023 i kolejne. Jeżeli powiedzielibyście mi kilka lat temu, że będę częścią Ferrari, nigdy bym wam nie uwierzył. To dopiero początek niesamowitej podróży i nie mogę doczekać się jej startu.

Ferrari zakontraktowało również zawodników w innych grach wyścigowych - Assetto Corsa Competizione oraz rFactor 2. W zespole F1 jeździć również będą Bardia Boroumand Gohar z Iranu oraz Francuz Nicolas Longuet, z którym Polak miał okazję już się spotkać w teamie Alfa Romeo.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.