Polskie miasto na zwiastunie Counter Strike'a. Świat esportu zaskoczony

Gamingowa część internetu żyje zapowiedzią długo wyczekiwanej aktualizacji Counter Strike'a, którą nazwano po prostu Counter Strike 2. Okazuje się, że na jednym ze zwiastunów całkiem niespodziewanie znalazła się mapa Poznania.

W Counter Strike 2 zobaczymy między innymi dynamiczny system granatów dymnych, nową komunikację na linii gracz - serwer czy odświeżone mapy. Najważniejszą jednak informacją jest przeniesienie gry na silnik graficzny Source 2.

Zobacz wideo Esportowe abecadło. Poznaj najważniejsze pojęcia w Counter Strike: Global Offensive

Poznań na zwiastunie Counter Strike 2

Na jednym z trailerów CS2 możemy zobaczyć narysowaną mapę. Na niej znajdziemy nazwy takie jak Czapury, Lasek, Lubon czy Komorniki. Okazuje się, że są to miejsca położone wokół Poznania. Dlaczego zdecydowano się użyć właśnie mapy Poznania i okolic? Prawdopodobnie jeden z deweloperów Valve musi pochodzić z tamtych rejonów.

Screen z trailera z mapą możecie zobaczyć poniżej:

Mapa Poznania w zwiastunie Counter Strike 2Mapa Poznania w zwiastunie Counter Strike 2 fot. screen z trailera - YT

Counter Strike to najpopularniejszy taktyczny FPS na świecie, który przyciąga na trybuny tysiące fanów. Podobnie jest również w Polsce. W Katowicach co roku w lutym odbywa się jeden z największych turniejów w kalendarzu CS:GO - IEM Katowice. W tym roku wygrała go międzynarodowa drużyna G2 Esports, zaś rok temu puchar podnieśli gracze FaZe Clanu.

Jakie nowości czekają nas w grze po wielkiej aktualizacji, która nastąpi latem obecnego roku? Zachęcamy do obejrzenia naszego TikToka:

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.