Gracz Rakowa wygrał fazę ligową Ekstraklasa Games. Druga Pogoń

Po ostatniej kolejce fazy ligowej Ekstraklasa Games znamy już czterech uczestników finału rozgrywek. Zawodnicy spoza TOP4 tabeli rozegrają baraże.

Najbliżej awansu przed startem wtorkowych spotkań był Damian "damie" Augustyniak (Raków Częstochowa). Lider z Częstochowy potwierdził swoją formę i zdobył we wtorek cztery punkty z Kacprem "Furman" Furmankiem (Lech Poznań). Dało mu to bilet do kwietniowych finałów rozgrywek.

Zobacz wideo Sport.pl na EA Sports Women's Football Summit

Tego dnia nie brakowało jednak niespodzianek i rotacji w tabeli. Zajmujący po 34. kolejkach drugie miejsce Bartosz "bejott" Jakubowski (Widzew Łódź) niespodziewanie przegrał jedno spotkanie z Dominikiem "panneypl" Pankiem ze Śląska Wrocław, przez co różnica między miejscem drugim, a szóstym stopniała do czterech punktów.

Następnego dnia drugim zawodnikiem, który zagwarantował sobie awans do kwietniowych finałów był Maksymilian "Zalewskyy" Zalewski z Lechii Gdańsk. Pewne zwycięstwo z Przemkiem "Przemkiem96HM" Szkudlarskim (Miedź Legnica) pozwoliło mu ze spokojem obserwować pojedynki w ramach oficjalnej transmisji.

Podczas środowego streama rozegrano trzy dwumecze:

  • Bartosz "bejott" Jakubowski (Widzew Łódź) - Szymon "Błachu" Błachowiak (Pogoń Szczecin)
  • Damian "damie" Augustyniak (Raków Częstochowa) - Dawid "Dewidek" Kamasiński, (Piast Gliwice)
  • Bartosz "Aza" Dworzak (Korona Kielce) - Szymon "thegamesimon" Bartkiewicz (PGE FKS Stal Mielec)

Dwa pierwsze starcia rozegrano w tym samym czasie, przez co mogliśmy zobaczyć multiligę na wirtualnej murawie PKO BP Ekstraklasa Games. W jej trakcie dwa ostatnie miejsca w Wielkim Finale zgarnęli reprezentanci Widzewa Łódź i Pogoni Szczecin.

Trzeci dwumecz decydował o tym, kto zagra w barażach. Pierwsze spotkanie to pewne zwycięstwo reprezentanta Korony 3:1 i już jedną nogą "Aza" witał się z barażami. W drugim spotkaniu, jednak sytuacja zmieniła się o 180 stopni, i to finalnie dzięki bilansowi bramek zawodnik PGE FKS Stali Mielec mógł po ostatnim gwizdku cieszyć się z dwunastej pozycji w tabeli gwarantującej udział w barażach.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.