Ta gra przeżywa szczyt popularności. Gracze mówili, że to już jej koniec

W ostatnich tygodniach Valve ma zdecydowanie powód do radości. Wszystko za sprawą liczb, jakie generuje Counter-Strike: Global Offensive. Jak się okazuje, popularna strzelanka jest bliska ustanowienia nowego rekordu.

Czasy pandemii mamy zdecydowanie za nami, choć za tym okresem mogą tęsknić twórcy gier. Statystyki jasno pokazują, że światowy lockdown doprowadził do wzrostu popularności wielu tytułów. Jak się jednak okazuje, Valve wcale nie potrzebuje koronawirusa, aby ustanawiać rekordy. W styczniu 2023 roku, liczba graczy Counter-Strike: Global Offensive zbliżyła się do dotychczas najwyższej odnotowanej wartości liczby zalogowanych użytkowników.

Zobacz wideo Praca marzeń naszych dzieci, żyła złota, a zarobki? "Polska w światowej czołówce"

Prawie rekordowy styczeń

W ostatnich tygodniach Valve zdecydowanie nie ma prawa do narzekań. Zgodnie z informacjami zebranymi przez portal SteamCharts, jeden z flagowych tytułów wspomnianej firmy, odnotował spory wzrost popularności. Mowa o Counter-Strike’u: Global Offensive, który w styczniu został uruchomiony przez 1 milion 200 tys. osób w dwudziestoczterogodzinnym okienku.

Liczba zdecydowanie robi wrażenie, jednak nie jest rekordową. Najwyższą wartość odnotowano bowiem w kwietniu 2020 roku, czyli podczas pandemii koronawirusa. Wówczas licznik graczy przebił 1 milion 300 tys. osób. Trzeba jednak przyznać, że światowy lockdown był dobrym momentem, aby zgromadzić wielu graczy przed komputerami.

Powodem nowy sezon?

W Counter-Strike: Global Offensive w ostatnich tygodniach nie doszło do radykalnych zmian, które mogłyby na nowo przyciągnąć graczy. Wiele dzieje się jednak wokół samej gry pod względem esprotowym. Aktualnie rozgrywany jest turniej BLAST Premier Spring, zaś już wkrótce ruszą rozgrywki w ramach IEM Katowice 2023.

Perspektywa oglądania najlepszych na polu bitwy zdecydowanie skłania niektórych do odpalenia gry. Podobnie można powiedzieć także o aurze za oknami. Zima wszak daje się we znaki, a pozostanie w domu wydaje się dla wielu zwyczajnie bardziej komfortowym rozwiązaniem.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.