Ma zaledwie 14 lat i został najlepszym graczem VALORANTA. Wróżą mu karierę esportowca

VALORANT, jak wiele gier sieciowych, dysponuje możliwością gry w trybie rankingowym. Ten w ostatnim czasie został zdominowany przez 14-latka o pseudonimie Darxcio, który osiągnął najwyższą pozycję na serwerze. To potencjalnie może zwiastować udaną karierę esportowca

Najlepiej rywalizuje się, gdy jest o co walczyć. W przypadku gier internetowych, w tym także VALORANTA, rozwiązaniem było stworzenie dedykowanej kolejki rankingowej. Gracze rywalizują o zdobycie jak najwyższej rangi, która determinuje także aktualny poziom meczów. Przed kilkoma dniami doszło do ewenementu, gdyż na szczycie rankingu zameldował się niezwykle młody gracz.

Zobacz wideo Praca marzeń naszych dzieci, żyła złota, a zarobki? "Polska w światowej czołówce"

14-latek na szczycie

Esport to z reguły domena młodych. Być może w ostatnich dniach poznaliśmy przyszłą gwiazdę sceny VALORANTA. Mowa o aktualnie 14-letnim zawodniku, który za pośrednictwem mediów społecznościowych pochwalił się swoim ogromnym osiągnięciem. Gracz bowiem 26 stycznia ogłosił, że udało mu się osiągnąć czołowe miejsce w rozgrywkach rankingowych.

Darxcio, bo to o nim mowa, gra w VALORANTA od momentu premiery. Miał wówczas 11 lat i jak mówi, już wtedy udało mu się wbić rangę Radiant, dołączając do grona ścisłej czołówki. W trakcie gry specjalizuje się w wykorzystaniu takich postaci jak Raze, Jett oraz Killjoy. Podczas spotkań rankingowych współczynnik jego zwycięstw wynosi 53.2 proc.

'Cyberpunk 2077'Cyberpunk 2077 gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Na charytatywnej licytacji unikatowe gadżety

Młodzi są przyszłością esportu

Przed Darxciem, biorąc pod uwagę minione osiągnięcie i młody wiek, można wróżyć karierę esportowca. Zakładając, że przez kolejne lata coraz bardziej rozwinie swoje umiejętności, a VALORANT nie wyhamuje pędu rozwoju profesjonalnej sceny, to całkiem możliwe, że w przyszłości będzie rywalizować na najważniejszych turniejach całego świata.

Determinowanie sukcesu przez wczesną styczność z grą udowadnia młody Włoch Riccardo "Reynor" Romiti. Gracz jest synem miłośnika StarCrafta II i sam od wczesnych lat rozpoczął swoją przygodę z grą. Aktualnie jest jednym z najlepszych zawodników na świecie. W wieku 20 lat zgromadził ponad 500 tys. dolarów z wygranych podczas zawodów.

Britain Soccer Premier LeagueGłosowanie na piłkarzy miesiąca w Premier League i La Liga. Gracze FIFA 23 mogą wybierać

Więcej o: