Mistrzowski skład Acend to już tylko historia. Ostatni zawodnik opuścił organizację

Ostatni zawodnik historycznego skład Acend opuścił organizację. Tym samym definitywnie został zamknięty rozdział ekipy, która wygrała pierwsze VALORANT Champions.

Patryk "starxo" Kopczyński przestał być zawodnikiem Acend. Polak był ostatnim członkiem zwycięskiego składu VALORANT Champions 2021. Przed graczem jak i organizacją zupełnie nowe rozdziały - Kopczyński musi znaleźć sobie nową drużynę, a Acend swoją skompletować.

Zobacz wideo Praca marzeń naszych dzieci, żyła złota, a zarobki? "Polska w światowej czołówce"

Acend zaczyna na nowo

To nie była żadna era dominacji. Acend nie zdeklasowało konkurencji po wygranej na VALORANT Champion 2021. Choć mistrzostwo świata podsumowało naprawdę kapitalny rok w wykonaniu organizacji, tak ta od tamtego czasu ma problemy. Acend zaliczyło duży zjazd i wszyscy powoli zaczęli czuć, że ówczesny skład wycisnął z siebie maksimum. Powoli zaczęto przebudowywać ekipę już trzy miesiące po triumfie w Berlinie.

I tak najpierw odsunięto prowadzącego, Santeriego "BONECOLDA" Sassiego. Krótko potem zgodę na odejście dostał również Wladislaw "Kiles" Szwets. Fin i Ukrainiec definitywnie opuścili szeregi Acend pod koniec kwietnia 2022 roku - "BONECOLD" trafił do Vitality, a "Kiles" do Giants.

Próbowano szybko sklecać drużynę, by cały sezon nie poszedł na marne, ale wyszło to z marnym skutkiem. Odświeżone Acend nie potrafiło powtórzyć wyników poprzedniej formacji. Pod koniec czerwca przerwę ze względu na słaby stan psychiczny zrobił Aleksander "zeek" Zygmunt, a Mehmet "cNed" Ya??z ?pek przeszedł do rezerwy we wrześniu. Jak już wiadomo pierwszy z nich zagra w Heretics, z kolei drugi rozpocznie nowy sezon jako gracz Natus Vincere.

Więcej treści esportowych na Gazeta.pl.

I tak z mistrzowskiego składu w ekipie pozostał tylko "starxo". Polski duet z Acend się rozpadł, a odnośnie przyszłości Kopczyńskiego niewiele było wiadomo, choć we wrześniu organizacja również i mu dała wolną rękę w kwestii przyszłości.

Teraz umowa "starxo" z Acend dobiegła końca. Polak stał się wolnym zawodnikiem i może swobodnie szukać nowego domu. To nieco dołujące, że tak historyczny skład posypał się na przestrzeni roku od zdobycia tytułu mistrzów świata. Cóż - taki jest esport. Nie wybacza błędów i bywa bardzo bezwzględny.

Niebawem Acend powinno ogłosić swój nowy skład. Na razie wiadomo, że nowy sezon organizacja rozpocznie w rozgrywkach VALORANT Challengers East: Surge, a więc regionalnie będzie przypisana do Europy Wschodniej. 

Mistrzowski skład Acend z VALORANT Champions 2021 tworzyli:

  • Aleksander "zeek" Zygmunt (Heretics)
  • Santeri "BONECOLD" Sassi (Vitality)
  • Wladislaw "Kiles" Szwets (Case)
  • Mehmet "cNed" Ya??z ?pek (Natus Vincere)
  • Patryk "starxo" Kopczyński (bez zespołu)
Więcej o: