Nitrozyniak porównany do Donalda Tuska. Zaskakujące słowa w Sejmie

Wieści o zablokowaniu Segiusza "Nitrozyniaka" Górskiego na portalu YouTube dotarły również do Sejmu i zostały wykorzystane w politycznej walce. - Zbanujmy również Donalda Tuska - Nitrozyniaka polskiej polityki - grzmiał z mównicy sejmowej poseł Łukasz Mejza.

"Nitrozyniak" to jeden z popularniejszych twórców internetowych, który wybił się na kontrowersyjnych treściach na YouTubie. Oprócz tego jest przedsiębiorcą, który założył własną markę odzieżową. Po dożywotniej blokadzie, która była następstwem wideo na kanale "Nie wiem, ale się dowiem", opowiadającego historię influencera, zaczął on streamować na innej platformie internetowej. Jak się okazuje, cała sytuacja jest doskonale znana posłowi Łukaszowi Mejzie, który skorzystał z okazji do zaatakowania kilku posłów opozycji.

Zobacz wideo Łukasz Mejza - Nitrozyniak został zbanowany teraz czas na jego brata bliźniaka Donalda Tuska"

"Zbanujmy również Donalda Tuska - Nitrozyniaka polskiej polityki"

- Tydzień temu polskim środowiskiem influencerów i twórców internetowych wstrząsnęła informacja o dożywotnim usunięciu z YouTube'a, znanego w sieci, Nitrozyniaka - zaczął poseł Mejza. - Człowieka, który swoją ogromną widownię i zasięgi zbudował na jednym - na nienawiści. Popularny Nitro uderzał we wszystkich, stosując ciosy poniżej pasa. Obrażał dzieci, atakował kobiety, zajmował się tylko i wyłącznie generowaniem nienawiści i internetowymi konfliktami z innymi równie patologicznymi twórcami pokroju lewaczki Mai Staśko.

Dalej w swoim przemówieniu zaapelował o zbanowanie posłanki Klaudii Jachiry oraz Jasia Kapeli za obrażanie Jana Pawła II, aby następnie pod koniec przemówienia przejść do Donalda Tuska. - Na koniec trzeba powiedzieć sobie wprost - Nitrozyniak ma swoich naśladowców, ale ma też swojego brata bliźniaka w polskiej polityce. Człowieka, który dla osobistych korzyści posunie się do wszystkiego. Którego agresja i sianie nienawiści przekroczyły już wszystkie dopuszczalne granice i to szybciej niż ten człowiek, o którym mówię, jeździ w terenie zabudowanym. Zbanujmy również Donalda Tuska - Nitrozyniaka polskiej polityki.

Całość do przesłuchania poniżej:

 

Kim jest Sergiusz "Nitrozyniak" Górski?

Sergiusz "TheNitroZyniak" Górski to jeden z najpopularniejszych twórców internetowych w Polsce. Od lat jest aktywny na serwisie YouTube oraz innych social mediach. Kilka miesięcy temu odbył również swoją pierwszą walkę w oktagonie federacji freak fightów - FAME MMA. Wszystkie dotychczasowe jego walki zakończyły się jednak porażką.

W 2017 roku Górski zajął się w działalnością esportową. Wraz ze swoim kolegą, Szymonem "Isamu" Kasprzykiem założył organizację Pompa Team, która zaangażowała się przede wszystkim w League of Legends oraz Counter Strike'a. Twarzą projektu był Kasprzyk, ale Górski również aktywnie uczestniczył w projekcie, skupiając się głównie wokół LoL'a. Zespół odniósł kilka sukcesów na lokalnej scenie, lecz w kompetycjach międzynarodowych nigdy nie zdołał specjalnie zaistnieć.

To nie pierwsza blokada popularnego influencera w internecie, W kwietniu 2021 roku "TheNitroZyniak" został zbanowany przez Riot Games, producenta League of Legends, na czas nieokreślony - czyli w zasadzie permanentnie - za toksyczne zachowanie w social mediach, w samej grze oraz na prowadzonych transmisjach. Oznaczało to, że Górski nie mógł dłużej funkcjonować w ekosystemie esportowym tworzonym przez Riot. Wykluczono go z funkcji właściciela, bądź potencjalnego sponsora zespołu. "Nitro" musiał sprzedać organizację.

Więcej o: