Prestiżowy turniej League of Legends ma odwiedzić Europę. Wielka Brytania gospodarzem Mid-Season Invitational

Przyszłoroczne Mid-Season Invitational, zgodnie z nieoficjalnymi informacjami podanymi przez Esports News UK, odbędzie się w Wielkiej Brytani. To drugi najważniejszy turniej międzynarodowy w League of Legends.

Rozgrywki esportowe w League of Legends w znakomitej większości skupiają się na rywalizacji w ramach lig. Wyjątek stanowią turnieje międzynarodowe, które na najwyższym poziomie rozgrywek organizowane są wyłącznie dwa razy w ciągu roku. Są to mistrzostwa świata, określane także jako Worldsy, oraz Mid-Season Invitational. Drugi z wymienionych turniejów już w przyszłym roku ma odwiedzić Europę.

Zobacz wideo Sport.pl na EA Sports Women's Football Summit

Mid-Season Invitational w Europie?

Zgodnie z informacjami podanymi przez redakcję Esports News UK, przyszłoroczna odsłona turnieju Mid-Season Invitational ma odwiedzić Wielką Brytanię, a konkretnie Londyn. Jak podaje zagraniczny portal, decyzja nie jest jeszcze w stu procentach potwierdzona, jednak informację potwierdza wiele źródeł. Do czasu oficjalnego ogłoszenia ze strony Riot Games, należy informację brać jednak z przymrużeniem oka.

Informacje nie wspominają o konkretnej lokalizacji, precyzując jednak miasto - będzie to Londyn. Pozostawia to jednak wiele możliwości, wszak w stolicy Anglii odpowiednimi obiektami wydają się Copperbox Arena, O2 Arena oraz znany na całym świecie Wembley. Trzeba przyznać, że Mid-Season Invitational rozgrywany na stadionie piłkarskim brzmi niezwykle elektryzująco.

Aleksandr 's1mple' Kostyliew Esportowcy zagrają charytatywnie dla Ukrainy. Inicjatywa przy współpracy z prezydentem Zełeńskim

Dużego turnieju LoL-a nie było w Europie od lat

Międzynarodowe turnieje esportowe w League of Legends nie są ściśle powiązane z daną lokalizacją. Zamiast tego Riot Games postawiło na organizowanie ich co roku w innej części świata. Ostatnie Mid-Season Invitational odwiedziło Koreę Południową, a konkretnie miasto Busan. Wówczas na szczycie podium stanęła chińska formacja Royal Never Give Up.

Informacja o zorganizowaniu MSI w Wielkiej Brytani to dobra wiadomość dla fanów LoL-a z całej Europy. Ostatni raz dużą imprezę LoL-a mogliśmy oglądać w 2019 roku. Wówczas były to mistrzostwa świata zakończone triumfem chińskiego FunPlus Phoenix ponad europejskim G2 Esports. Zawężając obszar do samej Wielkiej Brytani, ostatnimi rozgrywkami LoL-a na najwyższym poziomie były Worldsy w 2015 roku.

Słuchawki Dyson Zone Gadżet z niebotyczną ceną. Producent odkurzaczy stworzył słuchawki z wyjątkową funkcją

Więcej o: