Poważne zmiany w VALORANCIE. Riot Games zareagowało na prośby graczy. Profesjonalni gracze komentują

Najnowsza aktualizacja do VALORANTA mocno wpłynęła na mechanikę jednej z najpopularniejszych postaci. Swoje pierwsze opinie na ten temat wyraziły osoby związane z esportową sceną.

Przez ostatnie miesiące Chamber dominował w rozgrywkach VALORANTA. Postać ma idealnie skrojone umiejętności pod snajperów, pozwalając im na bardzo wszechstronną grę. Mocno można było to zaobserwować po samej esportowej scenie. Czy osłabienie go mocno zmieni standardy?

Zobacz wideo Praca marzeń naszych dzieci, żyła złota, a zarobki? "Polska w światowej czołówce"

Chamber osłabiony w VALORANCIE

Od dłuższego czasu społeczność VALORANTA postulowała, iż Chamber jest zbyt silny i psuje balans całej rozgrywki. Umiejętności postaci były zupełnie unikatowe oraz trudne do kontrowania. Możliwość teleportacji w celu zmienienia pozycji lub ucieczki, a także niestandardowe, bardzo mocne bronie Chambera czyniły go wyjątkowo silnym bez względu na sytuację i jej okoliczności.

Praktycznie wszystkie umiejętności Chambera zostały w pewnym stopniu osłabione. Częstotliwość strzału broni zmniejszona, zasięg teleportacji zmieniony. Nawet mechanika oznaczania została objęta poprawkami.

Ronaldo oberwało się w FIFA 23. Najniższy wynik Portugalczyka od latRonaldo oberwało się w FIFA 23. Najniższy wynik Portugalczyka od lat

Społeczność przyjęła wieści z dużym entuzjazmem. Riot Games posłuchało się sugestii graczy i udowodniło, że nie jest głuche na ich prośby. Na razie nowa aktualizacja jest w fazie testów, które potwierdzą, czy rzeczywiście korekty zadziałały. Równolegle wprowadzono również zmiany do innych postaci. Nie są one tak rozległe jak w przypadku Chambera, ale i tak istotne. Pełną listę można znaleźć tutaj.

Modyfikacja Chambera może znacząco wpłynąć zwłaszcza na poziom esportowy VALORANTA, gdzie postać była bardzo często wybierana przez snajperów. To głównie na niej skupiał się zresztą powszechnie uważany za najlepszego zawodnika świata, Jaccob "yay" Whiteaker. Nowy snajper Cloud9 nie przyjął poprawek z entuzjazmem, krótko, lecz dosadnie komentując to na swoim Twitterze.

Po prostu zabili Chambera.

Season Kickoff, wydarzenie League of LegendsSeason Kickoff nowym wydarzeniem League of Legends. Odbędzie się już w styczniu

Więcej treści esportowych na Gazeta.pl.

Mimo wszystko były kolega z drużyny "yaya", Pujan "FNS" Mehta, stwierdził, że Amerykanin jest po prostu za mocny w VALORANCIE i wyłączenie z użytku Chambera nie uczyni go słabym graczem. 

"Yay" jest zbyt dobry mechanicznie, aby upaść jako zawodnik. Ta gra [VALORANT] nie jest wcale trudna do zupełnego opanowania. Po prostu nie jest. Będzie w stanie opanować w pełni nowe postacie w krótkim czasie. Może nie będzie aż tak silny jak za czasów gry Chamberem, ale wciąż będzie jednym z najlepszych graczy. Chamber był po prostu od samego początku zepsuty - zbyt mocny.

Przed nami ciekawa era VALORANTA, w której najpewniej nie ma już miejsca dla Chambera, bądź zostanie ono mocno ograniczone. Szersze wnioski przyjdą z czasem, lecz na razie Riot Games może być zadowolone ze wstępnego odbioru decyzji przez społeczność tytułu.

NAVI Javelins CS:GOPolska górą na esportowych mistrzostwach w Indonezji. Pozytywny rezultat na koniec sezonu

Więcej o: