Season Kickoff nowym wydarzeniem League of Legends. Odbędzie się już w styczniu

Riot Games ogłosiło zupełnie nowy format wydarzenia League of Legends. Season Kickoff, bo to o nim mowa, zostanie zorganizowane już na początku przyszłego roku i domyślnie ma zastąpić organizowane ostatni raz w 2020 roku All-Star.

Wydarzenia esportowe wokół League of Legends wypełniają większość roku. Nie oznacza to jednak, że brakuje w nim miejsca na kolejne interesujące inicjatywy. Udowadnia to Riot Games, zapowiadając na styczeń przyszłego roku zupełnie nową inicjatywę, Season Kickoff. Wydarzenie nie będzie jednak okazją do rywalizacji, lecz wprowadzeniem do nadchodzącego sezonu.

Zobacz wideo Sport.pl na EA Sports Women's Football Summit

Kickoff zamiast All-Star

Esportowa scena wokół League of Legends jest niezwykle rozbudowana. Poszczególne regiony świata posiadają dedykowane rozgrywki ligowe, które wyłaniają nie tylko najlepsze ekipy danej części globu, lecz także uczestników turniejów międzynarodowych. Aktualnie regularne rozgrywane są Mid-Season Invitational, które przypada na okolice maja, oraz Worldsy, które skupiają uwagę społeczności na przełomie września i października.

Począwszy od przyszłego roku grono imprez uzupełni wydarzenie Season Kickoff. Te nie będzie jednak okazją do rywalizacji, lecz wprowadzeniem do rozpoczynającego się sezonu. Podczas trwającej dwa dni imprezy wiodące regiony w esportowym świecie LoL-a wprowadzą widzów w nadchodzące rozgrywki poprzez przedstawienia zawodników i ujawnienie innych szczegółów dotyczących startujących wkrótce lig.

Pierwszy Season Kickoff odbędzie się już w dniach 10 i 11 stycznia 2023 roku, a więcej szczegółów o jego przebiegu zostanie ujawnionych wkrótce. Domyślnie wydarzenie ma zastąpić All-Stars, które było problematyczne z organizacji z uwagi na rozbieżne kalendarze graczy podczas przedsezonu.

Wprowadzenie może się przydać

Trzeba przyznać, że Riot Games wybrało idealny moment, aby wdrożyć wydarzenie wprowadzające do przyszłorocznych rozgrywek. LEC przejdzie bowiem szereg zmian, a pierwsza z nich dotyczy samej nazwy, wszak rozwinięcie skrótu będzie stanowić League of Legends EMEA Championship. Wiąże się to z rozszerzeniem zakresu rozgrywek z Europy na region EMEA.

Co więcej, zmiany dotkną sam format. Liczba splitów zostanie zwiększona z dwóch do trzech. Przebieg rozgrywek ma zakładać szybką eliminację najsłabszych drużyn, zaś te najlepsze staną przed szansą na rozegranie znacznie większej ilości spotkań. Dodatkowo zaimplementowane zostaną zmagania w systemie BO3 i BO5 poza play-offami.

Więcej o: