Ronaldo oberwało się w FIFA 23. Najniższy wynik Portugalczyka od lat

Obniżka formy i zjazd w karierze Cristiano Ronaldo mają swoje konsekwencje. Statystyki Portugalczyka zostały wyraźnie obniżone. To najniższy wynik od lat.

Dostał obniżkę na premierę, a teraz zjeżdża w dół jeszcze bardziej. Ocena Cristiano Ronaldo w FIFA 23 została osłabiona decyzją EA Sports. Portugalczykowi w ostatnich miesiącach zupełnie nie idzie, a kanadyjscy twórcy nie przeszli obok tego bez reakcji. Kolejne zmiany w kontekście piłkarza mogą nadejść zresztą już niebawem.

Zobacz wideo Sport.pl na EA Sports Women's Football Summit

Ronaldo pokarany w FIFA 23

Fatalna jesienna część sezonu, kontrowersyjne rozstanie z Manchesterem United i mierna dyspozycja na mundialu w Katarze. Cristiano Ronaldo nie broni się na polu sportowym w ostatnich miesiącach. Wokół jego osoby krąży mnóstwo plotek, z których część wydaje się być kompletnie wyssana z palca. Niemniej jednak taki rozgłos nie dziwi, bo przyszłość piłkarza jest niepewna. 

Na słabe wyniki Ronaldo zareagowało też EA Sports, obniżając jego ocenę w FIFA 23. Portugalczyk utracił jeden punkt statystyk, przez co ma ich teraz 89. To najsłabszy wynik zawodnika w historii serii od... FIFA 09. Ronaldo będzie teraz jeszcze wolniejszy i słabszy w dryblingu, a do tego dostało się również jego umiejętności strzałów z rzutu wolnego.

Więcej treści esportowych na Gazeta.pl.

Orianna, postać z League of LegendsGry Riotu w Xbox Game Pass. Obok tych bonusów nie można przejść obojętnie

Już przy samej premierze FIFA 23 statystyki Ronaldo wyraźnie spadły względem poprzednich lat. Najwyraźniej EA nie jest już tak pobłażliwe wobec dyspozycji Portugalczyka i będzie dostosowywać jego ocenę na podstawie bacznych obserwacji gry piłkarza. Wielu fanów gwiazdy czuje z tego faktu lekkie zasmucenie, ale trudno nie zgodzić się z werdyktami kanadyjskiej ekipy. 

Dodatkowo już niedługo Ronaldo może jeszcze mocniej stracić na popularności w FIFA 23. Tak jak wspominaliśmy w jednym z artykułów, wiele zależy od jego decyzji w kwestii transferu do Al Nassr. Przenosiny do Arabii Saudyjskiej zmieniłyby przypisaną do karty piłkarza ligę w Ultimate Team, a to utrudniłoby kwestię zgrania w składach graczy. Bardzo możliwe, że na naszych oczach kończy się legenda Cristiano Ronaldo nie tylko na boiskach prawdziwych, ale też i tych wirtualnych.

Season Kickoff, wydarzenie League of LegendsSeason Kickoff nowym wydarzeniem League of Legends. Odbędzie się już w styczniu

Więcej o: