Nowego ESL Mistrza Polski poznamy już w najbliższy weekend

Rozgrywki wychodzą na ostatnią prostą. Półfinały i finał 25. sezonu ESL Mistrzostw Polski w CS:GO odbędą się w weekend 10-11 grudnia.

Na ten moment wszyscy polscy fani czekali od lata – już w najbliższy weekend, w finałowym starciu wyłoniony zostanie ESL Mistrz Polski 25. sezonu turnieju, który zagarnie lwią część z puli nagród wynoszącej 100 000 złotych oraz awansuje do jednego z najważniejszych turniejów esportowych na świecie – Intel Extreme Masters Katowice 2023.

Zobacz wideo Praca marzeń naszych dzieci, żyła złota, a zarobki? "Polska w światowej czołówce"

Zawodnicy pokazali w jesiennej edycji naprawdę wysoki poziom, a mecze dostarczyły ogrom emocji. Nie obeszło się również bez zaskoczeń, już faza zasadnicza udowodniła, że w ciągu zaledwie kilku miesięcy wiele może się zmienić – zwycięzca ubiegłej edycji, Illuminar Gaming, nie podołał wyzwaniu i pożegnał się z turniejem jeszcze przed fazą play-off.

Świetną formą wykazali się za to gracze AGO Esports, którzy przez cały czas fazy zasadniczej utrzymywali pozycję lidera grupy A, po drodze zaliczając raptem dwie porażki. W grupie B także wyłonił się zdecydowany lider – zawodnicy Permitta eSports, rozpoczynający turniej jeszcze jako drużyna PALOMA, również udowodnili swoje umiejętności podczas rozgrywek, awansując prosto do półfinałów.

JactrollPolscy esportowcy cenni dla zagranicznych ekip. Szeroka reprezentacja w lidze francuskiej

Cztery drużyny, jedno trofeum

Ćwierćfinały wyłoniły ostatnie dwie drużyny, które dołączą do liderów grup fazy zasadniczej w półfinałach, by dalej walczyć o mistrzostwo, nagrodę pieniężną i awans do IEM Katowice 2023. Po przegranych Forsaken i los kogutos, w grze pozostali najlepsi – AGO Esports, Permitta eSports, MAD DOG’S PACT oraz ThunderFlash.

Więcej treści esportowych na Gazeta.pl.

Jest to ciekawe zestawienie, w którym znajduje się dwójka prawdziwych weteranów ESL MP – organizacje AGO Esports oraz MAD DOG’S PACT są związane z turniejem już od wielu edycji, jastrzębie grały podczas 8 sezonów, z czego udało im się wygrać dwa, natomiast PACT rywalizował w aż 11 odsłonach cyklu, najwyżej zajmując 2. miejsce. Pozostałe dwie drużyny są z kolei młodymi, aspirującymi zespołami, które najlepsze mają jeszcze przed sobą. Obecna, 25. edycja jest debiutem dla zespołu Permitta eSports oraz pierwszą możliwością zagrania w fazie play-off ESL MP dla drużyny Thunderflash.

Walka o wielki finał zacznie się w sobotę, 10 grudnia, a rozpocznie ją starcie weteranów o godzinie 16:00. Wszystkie mecze fazy pucharowej rozgrywane są w formacie BO3.

Paweł 'dycha' DychaPozytywny koniec roku. Skład Polaka w CS:GO przełamuje niemoc i wygrywa turniej

Harmonogram najbliższych spotkań 

Sobota, 10.12

  • 16:00 – AGO Esports vs MAD DOG’S PACT
  • 19:30 Permitta eSports vs ThunderFlash

 Niedziela, 11.12

  • 16:00 – Wielki finał

Czy 25. sezon ESL Mistrzostw Polski zakończy się zwycięstwem zasłużonych weteranów rodzimej sceny CS:GO, czy może nadszedł czas na dominację świeżej krwi? Przed nami ostateczny etap walki na polskiej scenie w tym roku. Transmisje z meczów fazy play-off można oglądać na platformie Twitch.tv na kanale esl_csgo_pl.

Walizka na laptopa Jordana PickfordaZabrał komputer na mundial. Reprezentant Anglii odpoczywa przy Fortnite

Więcej o: