Nowego ESL Mistrza Polski poznamy już w najbliższy weekend

Rozgrywki wychodzą na ostatnią prostą. Półfinały i finał 25. sezonu ESL Mistrzostw Polski w CS:GO odbędą się w weekend 10-11 grudnia.

Na ten moment wszyscy polscy fani czekali od lata – już w najbliższy weekend, w finałowym starciu wyłoniony zostanie ESL Mistrz Polski 25. sezonu turnieju, który zagarnie lwią część z puli nagród wynoszącej 100 000 złotych oraz awansuje do jednego z najważniejszych turniejów esportowych na świecie – Intel Extreme Masters Katowice 2023.

Zobacz wideo Praca marzeń naszych dzieci, żyła złota, a zarobki? "Polska w światowej czołówce"

Zawodnicy pokazali w jesiennej edycji naprawdę wysoki poziom, a mecze dostarczyły ogrom emocji. Nie obeszło się również bez zaskoczeń, już faza zasadnicza udowodniła, że w ciągu zaledwie kilku miesięcy wiele może się zmienić – zwycięzca ubiegłej edycji, Illuminar Gaming, nie podołał wyzwaniu i pożegnał się z turniejem jeszcze przed fazą play-off.

Świetną formą wykazali się za to gracze AGO Esports, którzy przez cały czas fazy zasadniczej utrzymywali pozycję lidera grupy A, po drodze zaliczając raptem dwie porażki. W grupie B także wyłonił się zdecydowany lider – zawodnicy Permitta eSports, rozpoczynający turniej jeszcze jako drużyna PALOMA, również udowodnili swoje umiejętności podczas rozgrywek, awansując prosto do półfinałów.

Cztery drużyny, jedno trofeum

Ćwierćfinały wyłoniły ostatnie dwie drużyny, które dołączą do liderów grup fazy zasadniczej w półfinałach, by dalej walczyć o mistrzostwo, nagrodę pieniężną i awans do IEM Katowice 2023. Po przegranych Forsaken i los kogutos, w grze pozostali najlepsi – AGO Esports, Permitta eSports, MAD DOG’S PACT oraz ThunderFlash.

Więcej treści esportowych na Gazeta.pl.

Jest to ciekawe zestawienie, w którym znajduje się dwójka prawdziwych weteranów ESL MP – organizacje AGO Esports oraz MAD DOG’S PACT są związane z turniejem już od wielu edycji, jastrzębie grały podczas 8 sezonów, z czego udało im się wygrać dwa, natomiast PACT rywalizował w aż 11 odsłonach cyklu, najwyżej zajmując 2. miejsce. Pozostałe dwie drużyny są z kolei młodymi, aspirującymi zespołami, które najlepsze mają jeszcze przed sobą. Obecna, 25. edycja jest debiutem dla zespołu Permitta eSports oraz pierwszą możliwością zagrania w fazie play-off ESL MP dla drużyny Thunderflash.

Walka o wielki finał zacznie się w sobotę, 10 grudnia, a rozpocznie ją starcie weteranów o godzinie 16:00. Wszystkie mecze fazy pucharowej rozgrywane są w formacie BO3.

Harmonogram najbliższych spotkań 

Sobota, 10.12

  • 16:00 – AGO Esports vs MAD DOG’S PACT
  • 19:30 Permitta eSports vs ThunderFlash

 Niedziela, 11.12

  • 16:00 – Wielki finał

Czy 25. sezon ESL Mistrzostw Polski zakończy się zwycięstwem zasłużonych weteranów rodzimej sceny CS:GO, czy może nadszedł czas na dominację świeżej krwi? Przed nami ostateczny etap walki na polskiej scenie w tym roku. Transmisje z meczów fazy play-off można oglądać na platformie Twitch.tv na kanale esl_csgo_pl.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.