Zabrał komputer na mundial. Reprezentant Anglii odpoczywa przy Fortnite

Kto powiedział, że gry komputerowe to wyłącznie rozrywka dla dzieci? Stanowczo zaprzecza temu Jordan Pickford, reprezentant Anglii w piłkę nożną. Zawodnik postanowił zabrać do Kataru składany na zamówienie sprzęt, aby reklasować się przy popularnej grze. Jak tłumaczy, ekran laptopa byłby zbyt mały.

Fortnite, choć kolorowy i z pozoru przeznaczony dla dzieci, przyciąga graczy w najróżniejszym wieku. Dowodem na to jest Jordan Pickford, bramkarz reprezentacji Anglii, aktualnie grający na Mundialu w Katarze. Piłkarz udał się na najważniejszy turniej piłki nożnej z nietypowym bagażem - sprzętem gamingowym ukrytym w specjalnej walizce. Po co? Żeby komfortowo pograć w Fortnite.

Zobacz wideo Sport.pl na EA Sports Women's Football Summit

Na mundial z komputerem

Każdy ma inny sposób na odpoczynek. W przypadku Jordana Pickforda, bramkarza reprezentacji Anglii, który aktualnie występuje na Mundialu w Katarze, jest to Fortnite. Jak się okazuje, zawodnik w podróż nad Zatokę Perską postanowił zabrać ze sobą potężny sprzęt do grania. Działanie piłkarza nabrało rozgłosu po wywiadzie w ramach programu Lions' Den, gdzie szerzej wypowiedział się na temat swojej pasji do gamingu.

 

Wejściem do dyskusji o grach komputerowych było pytanie o sposób, w jaki Pickford odpoczywa pomiędzy sesjami treningowymi i oficjalnymi meczami. - Próbuję trochę odpocząć, zrobić cokolwiek, żeby poczuć się ze sobą dobrze. Spędzam trochę czasu z kolegami i z Fortnite - wytłumaczył bramkarz. Jak się okazuje, Pickford zabrał ze sobą do Kataru nietypową walizkę, która w rzeczywistości jest opakowaniem na wydajnego, złożonego na specjalne zamówienie laptopa do gier wraz z pełnowymiarowym monitorem.

Jak wyjaśnia bramkarz, niegdyś stawiał na podróż ze zwykłym laptopem, podczas gdy w domu korzystał z komputera stacjonarnego. W rozmowie tłumaczy, granie na małym ekranie - standardowy wymiar ekranu laptopa to zaledwie 15,6 cala - działało mu na nerwy. To spowodowało sięgnięcie po naprawdę wyjątkowy sprzęt.

Paweł 'dycha' DychaPozytywny koniec roku. Skład Polaka w CS:GO przełamuje niemoc i wygrywa turniej

Piłkarze nie stronią od Fortnite'a

Popularna gra Battle Royale zdecydowanie nie wpłynęła negatywnie na grę Pickforda. Dotychczas na mistrzostwach świata Anglia rozegrała cztery spotkania, a żadne z nich nie skończyło się przegraną, choć piłka dwukrotnie trafiła do jego bramki. Zespół wygrał trzy mecze, kolejno przeciwko Iranowi, Walii i Senegalowi, oraz zremisował jeden - przeciwko USA.

Jak się okazuje, Fortnite nie jest obce także pozostałym reprezentantom Anglii. Jak wskazuje redakcja PCGAMER, już w 2018 roku Kieran Trippier stwierdził, że kadra jest pochłonięta przez grę. Co więcej, piłkarze Jesse Lingard oraz Dele Alli celebrowali zdobyte gole wykonując na murawie emotki pochodzące z gry.

 

Jedno jest pewne - w najbliższym czasie Pickford powinien nieco mniej uruchamiać Fortnite. Już 10 grudnia Anglia zmierzy się w ćwierćfinale mundialu w Katarze z Francją. W 1/8 finału "Trójkolorowi" wygrali z Polską wynikiem 3:1, zaś aktualne rozgrywki są dla zespołu szansą na obronę zdobytego w 2018 roku tytułu mistrza świata.

JactrollPolscy esportowcy cenni dla zagranicznych ekip. Szeroka reprezentacja w lidze francuskiej

Więcej o: