Inauguracja esportowego sezonu z przytupem. Kobiecy Counter-Strike wróci do Katowic w 2023 roku

Na IEM Katowice 2023 zmierzą się nie tylko mężczyźni. W katowickim Spodku zostanie rozegrany rónież kolejny turniej z cyklu ESL Impact.

2022 rok był bardzo pozytywnym przełomem dla damskiej sceny CS:GO. Format ESL Impact zadebiutował, pokazując, że da się stworzyć zdrowy ekosystem dla rywalizacji kobiet w Counter-Strike'u. Wobec kolejnego roku planowane są kolejne wydarzenia, a pierwsze z nich odbędzie się na IEM Katowice 2023.

Zobacz wideo Praca marzeń naszych dzieci, żyła złota, a zarobki? "Polska w światowej czołówce"

ESL Impact w Katowicach

W 2022 roku zorganizowano sporo różnych turniejów w ramach cyklu ESL Impact. Do największych należy zaliczyć dwa sezony ligowe oraz oddzielną, pojedynczą rywalizację w Walencji. Nigdy wcześniej damska część sceny CS:GO nie miała szansy na tak aktywną grę na wysokim poziomie, na którym są do wygrania bardzo przyzwoite, choć w drobnym stopniu porównywalne z męskimi standardami pieniądze. 

To dobry początek, a ESL już potwierdza kolejne kroki w celu rozwijania formatu. Pierwszym z nich w następnym sezonie będzie turniej ESL Impact Katowice, który zostanie rozegrany przy okazji corocznego IEM Katowice. Przeniesienie rywalizacji do ikonicznego Spodka to wejście na naprawdę dużą scenę. 

Więcej treści esportowych na Gazeta.pl.

Co prawda w minionych latach zdarzały się już kobiece turnieje w trakcie IEM-u, ale nigdy nie były one porównywalne poziomem do tego, który oferuje cykl Impact. Na ESL Impact Katowice zagra osiem zespołów. Cztery z nich otrzymały już zaproszenie. Są to:

  • Nigma Galaxy ~ Europa
  • FURIA ~ Ameryka Południowa
  • CLG Red ~ Ameryka Północna
  • HaoShenGaming ~ Azja

Pozostała czwórka zostanie wyłoniona przez kwalifikacje. Dwa miejsce przypadną Europie, a po jednym otrzymają obie Ameryki. Pula nagród wyniesie 100 tysięcy dolarów. ESL Impact Katowice potrwa od 10 do 13 lutego.

Więcej o:
Copyright © Agora SA