Brazylijski esportowiec krytykuje amerykańskich graczy CS:GO. "Brazylia jest tysiąc razy lepsza"

Amerykańskim zespołom CS:GO nie idzie najlepiej w ostatnim czasie. Na swoją teorię w tej kwestii szarpnął się jeden z brazylijskich graczy, uszczypliwie punktując słabość rywali z sąsiedniego regionu.

Amerykański Counter-Strike pozostaje w dołku już od dłuższego czasu. Wydaje się, że gracze nie czynią żadnego postępu i brakuje im motywacji. Niewłaściwą etykę pracy wytknął im jeden z zawodników brazylijskiego paiN Gaming, które obecnie trenuje z amerykańskimi przeciwnikami.

Zobacz wideo [MATERIAŁ PROMOCYJNY] Tak było na finale Polskiej Ligi Esportowej!

Brazylijski gracz CS:GO wbija szpileczkę rywalom

Brazylijskie paiN Gaming na stałe mieszka i trenuje w USA. Ostatnie dni spędziło jednak w Brazylii, gdzie brało udział w CBCS Invitational 2022 rozgrywanym w Sao Paulo. Drużyna z dużym spokojem wygrała cały turniej, nie tracąc na nim ani jednej mapy.

Teraz paiN zaczyna już powolne przygotowania do nowego sezonu. Brazylijczycy wrócili do rutynowych planów i klasycznych sparingów. Swoimi odczuciami na temat treningowych spotkań rozgrywanych przeciwko amerykańskim zespołom podzielił się na Twitterze Rodrigo "biguzera" Bittencourt.

Brakowało mi treningów w NA (Północnej Ameryce). Brazylia jest tysiąc razy lepsza niż gracze tutaj. To tłumaczy "sukces" ich regionu.

Więcej treści esportowych na Gazeta.pl.

Tymi kartami warto zainteresować się w FIFA 23. Mundialowe ostatki szansą na zarobekTymi kartami warto zainteresować się w FIFA 23. Mundialowe ostatki szansą na zarobek

Może to tylko drobny żarcik ze strony zawodnika, niemniej jednak wyszedł z niego lekki policzek wydzielony graczom z północy. Paru z nich odniosło się równie ironicznie do wpisu. Nikt tu raczej nie będzie żywił do nikogo urazy, ale czy słowa Bittencourta nie są trafne? Śmiało można w nie uwierzyć, znając charakter i nastawienie amerykańskich graczy. Do wielu aspektów podchodzą oni bez odpowiedniego przygotowania, a przecież wyniki same z siebie nie przyjdą. 

2022 rok nie był specjalnie udany dla amerykańskiego CS:GO. Honoru starał się bronić Team Liquid, choć nie podparł jednocześnie swoich prób żadnym konkretnym tytułem. Co by jednak nie mówić, Brazylia też powodów do dumny nie ma. Zwieńczeniem sezonu w ich wykonaniu było duże rozczarowanie na IEM Rio 2022, gdzie tylko FURIA stanęła na wysokości zadania, dochodząc do półfinału. Tak więc "biguzera" powinien również samemu skupić się na treningach, aby paiN w następnym roku znowu nie poprzestało tylko na odcinaniu kuponów.

Outsiders, CS:GOIEM Rio 2022 zszokował fanów CS:GO. Wyniki poprawnie wytypował ledwie ułamek procenta graczy

Więcej o: