Gracze nie lubią tej postaci. W końcu doczekają się zmian

Riot Games po raz kolejny udowadnia wsłuchiwanie się w głos społeczności. Jeden z pracowników firmy, za pośrednictwem mediów społecznościowych, poinformował o nadchodzących zmianach w Yuumi. Na postać skarżyło się wielu graczy.

League of Legends potrafiło wzbudzić awersje do kotów nawet pośród największych kociarzy. Wszystko za sprawą Yuumi, postaci dedykowanej wspierającym, która potrafiła naprawdę uprzykrzyć życie. Krytykowanie kociego bohatera stało się na tyle popularne, że w końcu dotarło do uszu Riot Games. Twórcy LoL-a zapowiedzieli zmiany, których społeczność oczekuje.

Zobacz wideo Sport.pl na EA Sports Women's Football Summit

Zmiany, których oczekuje społeczność

League of Legends po raz pierwszy trafiło w ręce graczy jeszcze w 2009 roku. Gra do teraz utrzymuje się na szczycie popularności, jeśli chodzi o tytuły sieciowe. To głównie zasługa licznych aktualizacji, które stale utrzymują grę świeżą i ekscytującą dla graczy. Twórcy regularnie wydają pomniejsze aktualizacje, a czasem decydują się na zmiany, które wywracają do góry nogami przebieg rozgrywki.

Kolejna z małych łatek zawita do gry już wkrótce. Aktualizacja oznaczona numerem 12.23 będzie wysłuchaniem głosów fanów, wszak wprowadzi osłabienia do postaci Yuumi. Koci wspierający potrafi zajść za skórę nawet najbardziej cierpliwym graczom. W końcu ile można grać przeciwko bohaterowi, który jest nienamierzalny, a jednocześnie potrafi zadać ogromne ilości obrażeń, przy tym od czasu do czasu lecząc i zwiększając statystyki sojusznika.

O zmianach wypowiedział się Matt "Riot Phroxzon" Leung-Harrison, pracownik Riot Games. Nie opisał dokładnych mechanizmów, ani sposobów w jaki wpłyną one na postać. Mają jednak umożliwić rywalom więcej zagrań przeciwko niej, gdy ta jest w fazie przywiązania do kolegi z drużyny.

Znienawidzona, ale skuteczna

O Yuumi można powiedzieć wiele, jednak nigdy nie można zaprzeczyć jej ponadprzeciętnej skuteczności. Bohaterka budzi grozę nie tylko podczas rozgrywek rankingowych, lecz także podczas spotkań w ramach zmagań esportowych.

Idealnie pokazują to statystyki z minionych mistrzostw świata. Podczas turnieju zwyciężonego przez DRX, Yuumi była wykluczana w 85% meczów. Gdy jednak pojawiła się na Summoner’s Rift, zwiastowała rychłe zwycięstwo swojej drużynie. Bohaterka bowiem nie zaliczyła na Worldsach ani jednej przegranej gry.

Więcej o:
Copyright © Agora SA