Anubis odmieni CS:GO? Najnowsze statystyki wskazały ciekawą zależność

Gracze mają już za sobą pierwsze przetarcia na najnowszej mapie z turniejowej puli w CS:GO. Wstępne wnioski i statystyki są dosyć zaskakujące.

Anubis to wciąż względna nowość i nie do końca znany powiew świeżości w CS:GO. Stopniowo wszyscy zaczynają się z nim oswajać, bo, znając Valve, plansza zostanie w grze na dłużej. Okazuje się, że mapa może znacząco odmienić wizerunek całej gry, stając się wyjątkowo unikatową względem innych.

Zobacz wideo Praca marzeń naszych dzieci, żyła złota, a zarobki? "Polska w światowej czołówce"

Anubis stworzy nowy nurt w CS:GO?

Jak powszechnie wiadomo, w CS:GO faworyzowaną stronę rozgrywki są antyterroryści. Co logiczne łatwiej bronić niż atakować. Oczywiście zdarzają się wyjątki od reguły, ale każda plansza w większym lub mniejszym stopniu stawia defensywę w dogodnej pozycji. Na czele tej listy są zapewne obecnie Nuke, Overpass czy Mirage.

Początki Anubisa sugerują jednak zupełnie inaczej. Na razie to strona terrorystów ma lepsze liczby pod względem procentów wygranych rund. Portal Scope.gg zebrał statystyki po nieco ponad dwóch tygodniach od wejścia mapy do puli. 51,5% rozegranych rund wpada na konto strony atakującej, co jest wyjątkiem w przypadku plansz z puli turniejowej. Cała reszta utrzymuje wskaźnik poniżej 50%.

Więcej treści esportowych na Gazeta.pl.

Strefa Riot Games na lotnisku w IcheonMarzenie każdego gracza na lotnisku. Świetny pomysł

To bardzo dobra odmiana. Bardzo często społeczność CS:GO narzekała na ogromną jednostronność rozgrywki. W grze potrzeba map, które nieco przełamią schematyczność. Anubis może być tu jednym z rozwiązań. Dust2 również był nieco bardziej dogodny dla terrorystów, ale krytyka spadała na niego za inne aspekty. 

Anubis zmusza antyterrorystów do gry w bardzo głębokich pozycjach. Trudno jest pokusić się o agresywniejsze wypady z próbami zapobiegawczego odparcia przeciwnika. Zapewnia to terrorystom szerokie pole manewru i bardzo duże połacie terenu.

Ciekawe więc jak dokładnie Anubis odnajdzie się na profesjonalnej scenie CS:GO i kogo przekona do siebie swoimi walorami. Sporo czołowych drużyn lubiło grać na Duście, a zmiana w puli zmusza je do znalezienia sobie nowej ulubionej planszy. Być może zostanie nią właśnie preferujący stronę terrorystów Anubis.

Mariusz 'Loord' CybulskiProblemy finansowe eliminują kolejną esportową organizację. Pracę stracił polski trener CS:GO

Więcej o: