Znamy zwycięzców Baltic Playground. Nowa drużyna w 2. dywizji Ultraligi

Tegoroczne rozgrywki Baltic Playground dobiegły końca! Finałowa faza wyłoniła dwa zespoły, które w przyszłym roku wezmą udział w drugiej dywizji Ultraligi. Organizatorem ligi Baltic Playground jest agencja GAM3RS_X.

Siedmiomiesięczne rozgrywki Baltic Playground dobiegły końca! Zwycięzcami pierwszego sezonu zostali reprezentanci Meavedron, zapewniając sobie powrót do drugiej dywizji Ultraligi, oraz Europe Saviors Club, którzy w pełni wykorzystali otwarte kwalifikacje ostatniej szansy. Obie formacje w przyszłym roku będą walczyć o dostanie się na najwyższy szczebel rozgrywek w Polsce.

Zobacz wideo Wiele firm podejmowało próbę stworzenia symulatora tenisa na miarę piłkarskiej FIFY. Jak poradził sobie Matchpoint?

W finale turnieju promocyjnego Meavedron pokazało swoją wyższość, tracąc jedynie jedną mapę w decydującym starciu na ESC, wyróżniając się przede wszystkim przećwiczonymi zagraniami drużynowymi. Z kolei Europe Saviors Club o awans zmierzyło się z faworytami publiczności, czyli Klubem R. KLR grając w osłabionym składzie, bez zawodnika środkowej alei Wojciecha "Lewusa" Strykowskiego, postawiło gigantyczny opór swoim oponentom. Doprowadzili do piątej mapy w meczu otwarcia na Meavedron, wyeliminowali Thunderflash, a następnie ponownie po pięciu mapach ulegli międzynarodowej drużynie Europe Saviors Club.

Pierwsza edycja Baltic Playground wystartowała w maju 2022 roku. GAM3RS_X przy współpracy z Riot Games chciało niszę w pełni otwartych rozgrywek League of Legends, zapewniając pole do rozwoju i zdobywania doświadczenia każdej osobie chcącej ewoluować w kierunku zawodowego gracza. Baltic Playground, jak sama nazwa wskazuje, to przestrzeń do rywalizacji dla graczy z Polski, Litwy, Łotwy i Estonii. Aby dostać się się do rozgrywek, uczestnicy musieli wygrać jedną z czterech tur otwartych kwalifikacji, które nie były ograniczone rangą, czy doświadczeniem.

Sezon zasadniczy zakończył się finałami LAN-owymi podczas festiwalu gier komputerowych Displate Meet at Rift. Zainteresowanie rozgrywkami było ogromne, a społeczność pokazała, że tęskni za zawodami z publicznością. Transmisję dostępną w serwisie Twitch na kanale Damiana "Nervariena" Ziaji, łącznie przyciągnęła 236.000 unikalnych widzów (8.000 w szczytowym momencie), którzy wygenerowali blisko 710.000 wyświetleń transmisji na żywo.

Więcej o: