Illuminar Gaming triumfuje w PGE Dywizji Mistrzowskiej. "Ostatni taniec" obecnego składu

PGE Dywizja Mistrzowska Polskiej Ligi Esportowej 2022 została rozstrzygnięta. Po finale zorganizowanym na stadionie Legii Warszawa trofeum podnieśli zawodnicy Illuminar Gaming.

Szybki, sprawny finał. W decydującym meczu PGE Dywizji Mistrzowskiej Polskiej Ligi Esportowej 2022 Illuminar Gaming nie zostawiło żadnych złudzeń FurryFury Ungentium. 

Zobacz wideo Praca marzeń naszych dzieci, żyła złota, a zarobki? "Polska w światowej czołówce"

Illuminar Gaming mistrzem PGE Dywizji Mistrzowskiej 2022

Rozgrywki PGE Dywizji Mistrzowskiej rozkładały się praktycznie na przestrzeni całego roku. Podzielono je na dwie rundy, przez które przewinęło się kilkanaście różnych składów. Illuminar i Ungentium w zasadzie od początku trzymały bardzo równy poziom. To IHG było najlepsze w pierwszej połowie sezonu, zdobywając miejsce w PGE Superpucharze Polskiej Ligi Esportowej.

Ungentium mogło jednak z nawiązką to sobie odbić, wygrywając cały sezon w finale. Zespoły przyjechały do Warszawy, gdzie na stadionie Legii zorganizowano decydujące spotkanie. Format BO5 zwiastował, że mecz będzie zażarty i długi.

Więcej treści esportowych na Gazeta.pl.

Roberto Baggio, FIFA 23Baggio, Casillas i inni. Nowe karty mundialowych Ikon w FIFA 23

Counter-Strike rządzi się jednak swoimi prawami, a praktyka często weryfikuje teorię. W spotkaniu potrzebne finalnie były tylko trzy plansze. Pierwsze dwie były bardzo wyrównane. Otwierający Nuke początkowo układał się po myśli Ungentium, lecz Illuminar pełny potencjał pokazało w obronie, wygrywając na finiszu z minimalną przewagą.

Drugi w kolejce Dust2 też do ostatnich rund trzymał w niepewności, choć scenariusz był tu nieco inny. Illuminar bardzo szybko zdobyło wyraźne prowadzenie, które jednak stopniało w drugiej połowie. Ungentium miało perspektywy na powrót, ale stać je było tylko na skrócenie dystansu do dwóch punktów od rywala. IHG cieszyło się więc z kolejnej mapy.

cadiaN cieszy się z awansu do 1/8 finału.Łzy, które trzymał w sobie niemal dekadę. Po latach wyrzeczeń duński esportowiec sięgnął szczytu

Vertigo z kolei nie pozostawiło już żadnych złudzeń. Tam Illuminar od początku do końca rozdawało karty, pewnie wygrywając całą planszę. Tym sposobem to właśnie "Oczy" sięgnęły po puchar. MVP finału został Piotr "morelz" Taterka, który otrzymał z tej racji specjalną nagrodę w formie zegarka. Trzeba jednak powiedzieć, że IHG ogólnie zagrało lepiej jako zespół i każdy dołożył tu od siebie cegiełkę do sukcesu. W całej serii rozstrzygnięty też został wyścig o miano najlepszego snajpera sezonu - ostatecznie Bartłomiej "mASKED" Trybuła z Illuminar spisał się lepiej od przedstawiciela Ungentium, Mateusza "m4tthiego" Szambelana. 

"Oczy" zgarnęły 90 tysięcy złotych, a Ungentium 35 tysięcy złotych. Obie drużyny zobaczymy w następnej edycji PGE Dywizji Mistrzowskiej. Dla Illuminar był to też ostatni mecz obecnego składu. Barwy organizacji opuszczą Konrad "EXUS" Jeńczeń i Paweł "reatz" Jańczak. Jeszcze nie wiadomo, kto wejdzie w ich miejsce na kolejny sezon.

Illuminar Gaming 3:0 FurryFury Ungentium

  • Nuke 16:14
  • Dust2 16:13
  • Vertigo 16:7

Ungentium, Polska Liga EsportowaIlluminar Gaming kontra Ungentium. Zobacz finał Polskiej Ligi Esportowej

Więcej o: