Gracz trafił dwie karty Ikony Ronaldo. Pod rząd. Pierwszy taki przypadek w historii serii FIFA

Takich obrazków gracze FIFA chyba nigdy jeszcze nie widzieli na przestrzeni całej serii gier piłkarskich. Pewien szczęśliwiec trafił nie jedną, a dwie karty Ronaldo i to pod rząd!

Trafić kartę Ikony z paczki w FIFA Ultimate Team to nie lada wyczyn. Zdobyć dwa takie okazy to prawdziwa gratka, ale ustrzelić je pod rząd? I to dwukrotnie Ronaldo Nazario? Takie nagięcie systemu udało się pewnemu niemieckiemu graczowi FIFA 23.

Zobacz wideo Sport.pl na EA Sports Women's Football Summit

 Gracz dwukrotnie trafił Ronaldo Nazario w FIFA 23

Szansa trafienia karty Ikony ze zwykłej, niededykowanej paczki to dosłownie ułamki procenta. Nawet wieloletni użytkownicy trybu Ultimate Team często przyznają, że nigdy nie zaskoczyła ich jeszcze charakterystyczna oprawa podczas otwierania pojemnika. Jak sama nazwa mówi, te karty są po prostu wyjątkowo unikatowe i trudne do zdobycia.

Do tego nie każda Ikona gwarantuje wielki zysk. Niektóre wersje nie powalają statystykami, które są wręcz porównywalne ze zwykłymi kartami. Wtedy cena takiej Ikony sięga dosłownie groszy. Obecnie najtańszy na rynku jest Jari Litmanen o wartości 65 tysięcy monet. Na taki wydatek stać przeciętnego zjadacza chleba z trybu Ultimate Team.

Najlepsze Ikony zazwyczaj w ogóle nie są dostępne na rynku, ponieważ trafienie ich to wyjątkowy unikat. Jeśli już trafiają do sprzedaży, to kosztują miliony monet. Dodatek związany z mistrzostwami świata, który trafił do FIFA 23, wprowadził kilka takich wersji Ikon. Najdroższą i najlepszą z nich jest Ronaldo Nazario - obecnie Brazylijczyk w swojej mundialowej odsłonie kosztuje od 9,3 do 12,3 miliona monet.

Więcej treści esportowych na Gazeta.pl.

Michał 'Nisha' Jankowski to najlepszy polski gracz w Dota 2.Polska gwiazda esportowej sceny Dota 2 zmienia zespół. Z poprzednim zarobił miliony dolarów

I tak się składa, że jeden z graczy FIFA 23 Ultimate Team miał okazję ujrzeć Ronaldo wypadającego z paczki. To już ogromne szczęście, a on trafił go dwa razy, co przekracza ludzkie pojęcie. Jakby tego było mało, Niemiec zdobył dwie karty Ronaldo... z dwóch paczek otworzonych pod rząd! To chyba jedyny taki zarejestrowany przypadek w historii całego trybu. W przeciągu kilkunastu sekund gracz stał się bogatszy o karty o wartości mniej więcej 20 milionów monet. Obydwie karty wypadły z paczek z dwudziestoma zawodnikami z oceną 84+. 

To absolutny fenomen i nawet nie sposób jest wyliczyć procentowe szanse na taki incydent. Takie rzeczy po prostu się nie zdarzają, a przynajmniej tak do tego momentu się wydawało. Nieco ironiczny jest fakt, że karty Ronaldo z tej paczki były niewymienne, więc gracz nie mógł sprzedać którejkolwiek z nich, a co najwyżej wrzucić jedną do wyzwania SBC.

Kapitan Wisła All in! Games Kraków - Grzegorz 'SZPERO Dziamałek.Kariera polskiego weterana CS:GO na rozdrożu. "Sam nie wiem, co dalej"

Więcej o: