Kariera polskiego weterana CS:GO na rozdrożu. "Sam nie wiem, co dalej"

Grzegorz "SZPERO" Dziamałek nie jest już zawodnikiem 9INE. Kontrakt z graczem nie został przedłużony. Polak rozważa swoje opcje na 2023 rok.

Takiej informacji polscy fani CS:GO się nie spodziewali. Grzegorz "SZPERO" Dziamałek rozstaje się z 9INE po niecałych czterech miesiącach w barwach szwedzkiej organizacji. Na nowy sezon polski skład poszuka sobie innego snajpera, a sam Dziamałek zdradził kilka konceptów odnośnie swojej przyszłości.

Zobacz wideo Praca marzeń naszych dzieci, żyła złota, a zarobki? "Polska w światowej czołówce"

"SZPERO" zakończy karierę?

9INE wydawało się bardziej stabilnym i długotrwałym projektem. Jesienią zespół nie miał zbyt napiętego terminarza, dlatego mógł się skupić na co ważniejszych rozgrywkach. Największym sukcesem składu była wygrana w 42. sezonie ESL Challenger League, którą zwieńczył kapitalny finał wygrany z BLUEJAYS. Na poziomie międzynarodowym 9INE zagrało jeszcze w kilku innych turniejach, ale obyło się bez większych sukcesów. 

Drużyna po całości zawiodła z kolei w ESL Mistrzostwach Polski, gdzie wydawała się być jednym z faworytów do tytułu. Wygrana oznaczałaby nie tylko ładną sumkę, ale też miejsce w barażach do IEM Katowice 2023, a to obiekt pożądania każdej polskiej ekipy z czołówki. Jak już jednak wiadomo, 9INE tego przywileju nie doświadczy, gdyż odpadło z rywalizacji na fazie grupowej.

Od sierpnia "SZPERO" pełnił funkcję snajpera, wracając do zwyczajów z wcześniejszych lat swojej kariery. Zwolniono go przy tym z obowiązków prowadzącego, co miało mu pomóc w skupieniu się na nowych zadaniach. Nie do końca tak się stało. Dziamałek grał bardzo nierówno i sam zresztą jest tego świadom. Swoje stanowisko przedstawił w długim oświadczeniu, którego kilka fragmentów przytoczymy w artykule.

Zaskoczyła mnie ta decyzja akurat teraz, ponieważ w ostatnich tygodniach moja gra wyglądała coraz lepiej. Ostatnie dni rozmawiałem o nowym kontrakcie i nic nie wskazywało na taką decyzję.

Więcej treści esportowych na Gazeta.pl.

Wiem, że moja forma od początku w 9INE była jak sinusoida, lecz jak powstał zespół, sugerowałem, że potrzebuje więcej czasu aby wrócić na odpowiednie tory po ponad 2 latach bez grania AWP.
Jeśli chodzi o moją przyszłość to sam nie wiem, co dalej. Nie ukrywam, że są też myśli, aby zakończyć profesjonalne granie. Muszę się poważnie zastanowić i zobaczymy co życie przyniesie.

Dziamałek podziękował również organizacji za współpracę, a byłym kompanom życzył powodzenia wraz z nowym, piątym zawodnikiem, którego jeszcze nie ogłoszono. Na razie okazyjnie w barwach 9INE zagrał Filip "tudsoN" Tudev, lecz jest zbyt wcześnie, by powiedzieć czy to opcja na dłużej.

Na profesjonalnej scenie CS:GO "SZPERO" jest aktywny praktycznie od momentu jej powstania, a wcześniej przez kilka lat rywalizował też w CS 1.6. Na przestrzeni swojej kariery Dziamałek reprezentował barwy G2 Esports, Team Kinguin, AGO czy Wisły All in! Games Kraków. W przeszłości zdarzało mu się już wspominać o chęci spróbowania sił w roli trenera, wiec jeśli postanowi zakończyć profesjonalną grę, być może to będzie jego następny fach.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.