Illuminar Gaming kontra Ungentium. Zobacz finał Polskiej Ligi Esportowej

Na placu boju PGE Dywizji Mistrzowskiej 2022 pozostały już tylko dwie ekipy. 3 grudnia wszystko rozstrzygnie finał, który zostanie rozegrany w Warszawie.

Niemal cały rok rywalizacji sprowadza się do tego jednego spotkania. W finałowym meczu PGE Dywizji Mistrzowskiej zagrają Illuminar Gaming z FurryFury Ungentium. Stawką są tytuł, ogromne pieniądze, ale i najpewniej nagroda indywidualna dla jednego z graczy.

Zobacz wideo [MATERIAŁ PROMOCYJNY] Illuminar Gaming kontra Ungentium. Zobacz finał Polskiej Ligi Esportowej

Wielki finał PGE Dywizji Mistrzowskiej Polskiej Ligi Esportowej

Na przestrzeni całego sezonu zarówno Illuminar jak i Ungentium prezentowały bardzo równy poziom. Nie bez powodu to właśnie te dwa zespoły finiszowały odpowiednio na pierwszym i drugim miejscu w fazie zasadniczej rozgrywek. To dało im lepsze rozstawienie w części decydującej, dzięki pominięciu ćwierćfinałów i automatycznemu rozstawieniu w półfinałach.

Tego buforu zespoły nie zmarnowały - Illuminar łatwo poradziło sobie z ThunderFlash, a Ungentium nie dało się wyrzucić z rozgrywek w meczu MAD DOG'S PACT. Faworyci nie dali się więc konkurencji i zagrają ze sobą o tytuł.

Więcej treści esportowych na Gazeta.pl.

Bardzo możliwe, że finałowy mecz zaważy również o przydziale nagrody MVP dla jednego z zawodników. Mocnymi kandydatami są Bartłomiej "mASKED" Trybuła (1.46 K/D) z Illuminar i Mateusz" "m4tthi" Szambelan (1.42 K/D) z Ungentium. Statystycznie minimalnie lepszy jest pierwszy z nich , ale wynik finału może być czynnikiem decydującym w tej rywalizacji indywidualnej. 

Kury czy też koguty to stały element krajobrazu CS:GO na mapie de_infernoDrużyna inna niż wszystkie. Nikt tak nie gra w Counter Strike'a

Stawką spotkania jest 110 tysięcy złotych dla zwycięzców. Obydwie ekipy mają też już zapewniony udział w następnej edycji PGE Dywizji Mistrzowskiej, podobnie jak reszta zespołów, które zdołały załapać się do fazy play-off. 

Finał rozgrywek zaplanowany jest na 3 grudnia 2022 roku. Mecz odbędzie się w Warszawie o godzinie 18:00 w formacie BO5. Transmisję można będzie oglądać na kanale Polskiej Ligi Esportowej w serwisie Twitch.

Kacper Inspired Słoma, zawodnik League of Legends dla Evil GeniusesPolski esportowiec zagra przeciwko mistrzowi świata. Znamy składy w LCS

Więcej o: