Polski esportowiec zagra przeciwko mistrzowi świata. Znamy składy w LCS

Zgodnie z nieoficjalnymi informacjami poznaliśmy wszystkie składy na kolejny sezon północnoamerykańskich rozgrywek League of Legends Championship Series. Pochodzący z Polski Inspired będzie miał szansę rywalizować z tegorocznym mistrzem świata.

Tegoroczne okno transferowe na scenie League of Legends zbliża się ku końcowi. Choć na ujawnienie oficjalnych informacji zdecydowało się bardzo mało drużyn, przecieki, w przypadku regionu Ameryki Północnej, zdradzają wszystkie z nich. Jak się okazuje, za sprawą transferu dokonanego przez Team Liquid, polski leśnik rozegra spotkania przeciwko tegorocznego mistrza świata.

Zobacz wideo Sport.pl na EA Sports Women's Football Summit

Dwóch Polaków w rozgrywkach

League of Legends Championship Series to rozgrywki dedykowane Ameryce Północnej. Choć to jeden z wiodących regionów, który jednocześnie decyduje się na zatrudnianie importowanych zawodników, rzadko mamy okazję oglądać tam Polaków. Jako pierwszy biało-czerwony w lidze pojawił się Kacper "Inspired" Słoma, dołączając pod koniec 2021 roku do Evil Geniuses.

Inspired pozostanie w rozgrywkach na kolejny rok, zgodnie z obowiązującym kontraktem. Począwszy od 2023 nie będzie jednak jedynym polskim akcentem w rozgrywkach. Do 100 Thieves dołączy bowiem Busio, czyli Amerykanin polskiego pochodzenia. Zawodnik ze znakomitej strony pokazał się podczas rozgrywek akademii, zdobywając tytuł MVP. Jego talent został doceniony przez grono szkoleniowe.

Busio nie trafi do byle jakiej drużyny, lecz do składu jasno aspirującego do zdobycia tytułu mistrza. Począwszy od górnej alei, jego kolegami w zespole będą Tenacity, Closer, Bjergsen oraz Doublelift. Nowa wyjściowa piątka jest zatem mieszanką wieloletniego doświadczenia i młodych talentów.

Do rozgrywek dołączy mistrz świata

Ameryka Północna od dawna kojarzy się z licznymi transferami z Korei Południowej. Zazwyczaj na zmianę regionu decydują się zawodnicy, którzy są świadomi braku możliwości gry o najwyższe lokaty w dotychczasowym miejscu. Tym bardziej szokujący jest transfer aktualnego mistrza świata, Pyosika. Azjata, który zaledwie kilka tygodni temu wzniósł nad głowę Puchar Przywoływaczy, zasili nowy skład Team Liquid.

TL, po nieudanym epizodzie budowy drużyny marzeń, postawi na połączenie doświadczenia z obiecującymi możliwościami rozwoju. Pyosik dołączy bowiem do CoreJJ’a i Summita, stanowiąc mocny trzon drużyny. Młodymi talentami będą natomiast Yeon i Haeri, specjalizujący się kolejno w grze na dolnej i środkowej alei. Gracze od dwóch lat rozwijali się w akademii zespołu.

Łączenie młodych talentów z weteranami nie jest pomysłem ekskluzywnym dla 100 Thieves i Team Liquid. Na podobne działania zdecydowały się również inne zespoły. Pośród nich można wyróżnić Cloud i  Diplexa, który zajął miejsce Jensena w wyjściowej piątce. Pełna tabela północnoamerykańskich drużyn, stworzona na bazie nieoficjalnych informacji, prezentuje się następująco.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.