Profesjonalni gracze CS:GO komentują dodanie Anubisa. "Mapa dobrze zadziała na esportową scenę"

Anubis zadebiutuje jako turniejowa mapa na esportowej scenie CS:GO jeszcze w tym roku. Część czołowych graczy wyraziła swoje wstępne zdanie na temat nowej planszy.

Zmiany w puli map turniejowych CS:GO zawsze budzą mieszane odczucia. Jedni z entuzjazmem podchodzą do nowych zmian, podczas gdy inni kręcą nosem, będąc niezadowolonymi z odsunięcia ich lubianej planszy. Wszystko ma też bardzo duży wpływ na całokształt esportowej sceny. Tak dzieje się zresztą i teraz, kiedy Anubis zastąpił Dusta2.

Zobacz wideo Praca marzeń naszych dzieci, żyła złota, a zarobki? "Polska w światowej czołówce"

Zdania o Anubisie podzielone

Opinia profesjonalnych graczy zawsze jest ważna i cenna. Przeprowadzono pierwsze sondy wśród zawodników, a część z nich wypowiedziała się otwarcie o mapie na portalach społecznościowych lub transmisjach na żywo. Anubis budzi póki co dość sprzeczny odbiór. Dało się to przewidzieć - każdemu nie da się dogodzić.

Nikola "NiKo"Kovac i Nemanja "huNter" Kovac z G2 Esports woleliby przywrócenie Cache'a lub Cobblestone'a, albo dodanie Tuscana do puli. Bośniacy nie do końca są przekonani do Anubisa. "NiKo" dodał jednak, że preferuje już go od Ancienta czy Vertigo, na które również w ostatnich miesiącach spadało sporo słów krytyki.

Illuminar Gaming, Polska Liga EsportowaTrzy oblicza Illuminar Gaming. Znowu mogą wygrać

Zawodnik Team Liquid Nick "nitr0" Canella i trener Heroic Richard "Xizt" Landström są zawsze optymistyczni w kwestii powiewu świeżości w kwestii map. Dlatego do Anubisa również podchodzą z pozytywnym nastawieniem.

Więcej treści esportowych na Gazeta.pl.

W FaZe Clanie zdania są podzielone. Robin "ropz" Kool liczył na odrzucenie Vertigo, a Håvard "rain"
Nygaard nie pała miłością do Mirage'a. Tymczasem z puli odpadł Dust2 i obydwaj panowie mają co do tego mieszane odczucia. Z dużo większym entuzjazmem do Anubisa odniósł się za to Russel "Twistzz" van Dulken. Kanadyjczyk porozmawiał na ten temat z portalem BLIX.gg.

Szczerze - myślę, że mapa dobrze zadziała na esportową scenę. To raczej plansza pod wolniejsze tempo gry. Po CT jesteś karany za zbytnią agresję, co skończy się podobnie w przypadku TT. Myślę więc, że mapa jest będzie bardzo taktyczna, a CS zawsze jest lepszy dzięki takim aspektom.

G2 Gozen, VALORANTNowy format rozgrywkowy, tysiące dolarów i świetna oglądalność. Kobiecy esport poszedł do przodu

Zdaniem Hampusa "hampusa" Pottera mapa przypomina nieco standardy znane z VALORANTA, a ekspert Mathieu "Maniac" Quiquerez jeszcze wstrzymuje się z finalnym osądem. Sporą część z przytoczonych w tym tekście opinii zaczerpnęliśmy z materiału HLTV, przygotowanego na BLAST Premier Fall.

W komentarzach pokrywa się jednak jeden fakt - póki co niewielu graczy zagrało na mapie więcej niż kilka razy. Zmiana w puli była zresztą w opinii wszystkich potrzebna, więc Anubisowi warto dać szansę. Okres po sezonie będzie najpewniej czasem intensywnych prób i testów nowej planszy. Wszystkie profesjonalne zespoły na własnej skórze przekonają się, czy Anubis jest dla nich opcją, czy też momentalnie zaczną go odrzucać.

Nicolai 'device' Reedtz, Ninjas in Pyjamas CS:GOAktualizacja CS:GO wpłynie na grę snajperów? Komentarz duńskiej gwiazdy

Więcej o: