Snajperzy osłabieni w CS:GO? Duński esportowiec komentuje najnowsze zmiany

Najnowsza aktualizacja CS:GO nie tylko zmieniła pulę map turniejowych, ale również osłabiła działanie AWP. Jak wpłynie to na grę snajperów, którzy wcześniej mogli się czuć dużo swobodniej.

Pięć, a dziesięć kul w magazynku to znaczna różnica. W takim stopniu została zmniejszona pojemność AWP w CS:GO. Niewielu graczy spodziewało się takiej zmiany. Tymczasem osłabiona snajperka może zmienić realia rywalizacji. Swoje zdanie wyraził na jej temat Nicolai "device" Reedtz.

Zobacz wideo Praca marzeń naszych dzieci, żyła złota, a zarobki? "Polska w światowej czołówce"

Pojemność magazynka AWP zrobi różnicę

Zmiana w AWP nie osłabia skuteczności samej broni i nie zmniejszy też jej popularności. Gracze nadal będą po nią sięgać, bo snajperka wciąż utrzymuje ikoniczną właściwość: "jedna kula, jeden trup". Od teraz jednak dużo większa odpowiedzialność będzie spoczywać na samych zawodnikach. Każde pudło, pomyłka czy zbyt pochopna decyzja mogą kosztować dużo więcej. Z AWP trzeba grać mądrze.

Pięć kul w magazynku zmusi snajpera do częstszego przeładowywania. Będzie to miało kluczowe znaczenie zwłaszcza w intensywnych momentach, kiedy ten znajdzie się pod naporem przeciwnika. Każdy nabój stanie się na wagę złota, a chwila na przeładowanie może okazać się gwoździem do trumny. 

Więcej treści esportowych na Gazeta.pl.

G2 Gozen, VALORANTNowy format rozgrywkowy, tysiące dolarów i świetna oglądalność. Kobiecy esport poszedł do przodu

Swoją opinię w temacie wyraził Nicolai "device" Reedtz. Snajper Astralis jest uważany za jednego z najlepszych w swoim fachu w historii CS:GO, nawet pomimo rocznej przerwy, po której dopiero wraca. Duńczyk udzielił krótkiej wypowiedzi dla portalu Dot Esports, punktując swoje przemyślenia odnośnie nowej AWP.

Początkowo nie myślałem, że będzie to miało aż tak duży wpływ, ale teraz widzę, iż wszystko wymaga dużo więcej ogrania i nie zdradzania swojej pozycji w trakcie rotowania czy niepotrzebnego tracenia czasu. Oglądanie innych snajperów, radzących sobie z tą aktualizacją, będzie bardzo ekscytujące.

Czołowi zawodnicy sceny CS:GO sprawdzą nową AWP jeszcze w tym roku, gdyż do rozegrania pozostały domykające sezon finały globalne BLAST Premier. Fani będą więc mogli przekonać się na ich przykładach, jak dostosują swój styl do nowych standardów. Być może snajperzy będą teraz mniej agresywni, gdyż skromniejszy magazynek zmusi ich do bardziej prewencyjnego stylu. Na pewno nie wszystkim adaptacja pójdzie gładko.

Illuminar Gaming, Polska Liga EsportowaTrzy oblicza Illuminar Gaming. Znowu mogą wygrać

Więcej o: