Riot Games z rekordowym budżetem. Twórcy LoL-a przygotowują się na 2023 rok

Szykuje się rekordowy czas w wykonaniu Riot Games. W wywiadzie udostępnionym dla Konbini prezes spółki ujawnił, że zatwierdził budżet na nadchodzący 2023 rok. Ten ma być największy w historii funkcjonowania spółki.

Riot Games, firma znana jako "ta, która stworzyła League of Legends", od jakiegoś czasu skupia się na rozwoju wielu swoich produktów. Gracze otrzymali bowiem Valoranta, Legends of Runeterra czy jednoosobowe gry fabularne. Jak się jednak okazuje, czegoś dużego możemy spodziewać się także w przyszłym roku. Wskazuje na to rekordowy budżet spółki.

Zobacz wideo Zarządzanie e-sportem. Dzień z życia studenta

Rekordowy budżet Riotu

Przed kilkoma dniami na kanale Konbini pojawił się trwający niespełna dziesięć minut wywiad z Nicolo Laurentem, prezesem Riot Games. W francuskojęzycznej rozmowie możemy dowiedzieć się kilku interesujących informacji, jednak zdecydowanie najwięcej uwagi zebrała wypowiedź odnośnie budżetu firmy.

Jak się okazuje, kilka dni przed rozmową, Laurent zaakceptował budżet firmy na przyszły rok. Dzieląc się informacją z opinią publiczną dodał jednocześnie, że jest to największy budżet w historii całego Riot Games.

 

- W ostatnim tygodniu zaakceptowałem budżet na 2023 rok. I jest największy w historii - mówi Laurent. Słowa te zdecydowanie napawają optymizmem, zwłaszcza, gdy wokół ciągle debatuje się o widmie nadchodzącego kryzysu.

Anubis, CS:GOTa zmiana mocno wpłynie na scenę CS:GO. Nowa mapa zadebiutuje jeszcze w tym roku

Na co Riot Games wyda pieniądze?

Riot Games, choć dalej wiele osób kojarzy ich jako twórców League of Legends, od dawna nie jest związane z tylko jedną grą. Coraz bardziej rozkręca się także Valorant, strzelanka firmy i bezpośrednia odpowiedź na popularność Counter-Strike’a i Overwatcha. Nie można zapomnieć o dobrze funkcjonującym Teamfight Tactics, a także nieco zapomnianym Legends of Runeterra.

Oprócz aktualnie rozwijanych tytułów, firma trzyma także coś w zanadrzu. Nie można zapomnieć o ProjectL, czyli powstającej bijatyce. Dodatkowo oficjalnie trwają pracę nad pełnoprawną grą MMO. Kolejnym celnym tropem może okazać kolejny sezon serialu animowanego Arcane, który zadebiutował na Netfliksie w 2021 roku, skradając serca zarówno fanów, jak i krytyków filmowych.

Karty mundialowych Ikon w FIFA 23Specjalne karty Ikon w mundialowym dodatku w FIFA 23. Rekordowa cena Ronaldo

Więcej o: