Nowa drużyna w Ultralidze. Włoskie Exeed zajmie miejsce Gentlemen's Gaming

Włoska organizacja Exeed to nowa drużyna, którą od przyszłego sezonu zobaczymy w rodzimych rozgrywkach Ultraligi. Zespół dołączył do rozgrywek poprzez wykupienie uprawnień niegdyś należących do Gentlemen's Gaming.

Kolejne plotki dotyczące profesjonalnych rozgrywek League of Legends znalazły potwierdzenie w rzeczywistości. Do rozgrywek rodzimej Ultraligi dołączy kolejna zagraniczna drużyna. Tym razem jest to włoskie Exeed, które dołącza do ligi za pośrednictwem wykupienia slota od wycofującego się Gentlemen’s Gaming.

Zobacz wideo Sport.pl na EA Sports Women's Football Summit

Nowa drużyna w Ultralidze

Pierwsze informacje o dołączeniu Exeed do Ultraligi pojawiły się już przed kilkoma tygodniami, jednak dopiero teraz otrzymaliśmy oficjalny przekaz potwierdzający wcześniejsze doniesienia. Drużyna dołączyła do najlepszych rozgrywek League of Legends dedykowanych Polsce poprzez kupienie miejsca należącego do Gentlemen’s Gaming.

- Dla każdego przychodzi czas kiedy osiąga spełnienie, chce stawić czoła nowemu. Dla nas ten czas przyszedł teraz - po 5 pełnych emocji sezonach w Ultralidze. Mimo, że, będąc szczerym, rozstania są ciężkie to fakt kto wchodzi na nasze miejsce powoduje, że robimy to z uśmiechem na ustach - mówi Szymon "Stampor" Kuna, były właściciel Gentlemen’s Gaming -  Naszym priorytetem zawsze były szczere relacje i dobra atmosfera w drużynie - nie mamy wątpliwości, że Exeed nie tylko to zapewni, ale da o wiele więcej polskiej scenie esportowej. Doświadczenie Exeed z innych tytułów, międzynarodowa prezencja i plany na rozwój w Polsce powodują, że mają w nas swoich pierwszych kibiców.

Baltic PlaygroundKlub R oraz Europe Saviors Club w walce o drugą Ultraligę

Ambitne plany

W dostarczonym przekazie medialnym przez Exeed możemy dowiedzieć się o ambitnych planach zespołu. Organizacja nie zamierza bowiem powielić dotychczasowych, utartych schematów, lecz skupić się na rozwoju drużyny League of Legends od podszewki. Organizacja chce zainwestować w kompetentne i chętne do rozwoju zaplecze, jednocześnie rozwijając wschodzące talenty polskiej sceny. Walka o tytuł ma charakter długofalowy.

- Jesteśmy i ja sam jestem bardzo zadowolony z nowej przygody, którą exeed kontynuuje w Polsce. Po Fortnite, z doskonałymi wynikami Artora i Kefy - mówi Federico Brambilla, współwłaściciel i współzałożyciel Team exeed - sekcja League of Legends konsoliduje naszą chęć inwestowania w tym kraju. Chcemy zbudować silną i dojrzałą kadrę League of Legends, która będzie mogła zadbać o rozwój młodych talentów i w ciągu kilku sezonów rywalizować o tytuł Ultraligi. Stworzenie struktur i zainwestowanie w personel - wyjaśnia Brambilla - będzie naszym pierwszym krokiem do umocnienia swojej pozycji w Polsce. Pracujemy również nad otwarciem gaming house, który posłuży zawodnikom i kadrom w ich przygotowaniach oraz oficjalnych spotkaniach.

- Jak możecie się domyślać - podkreśla współzałożyciel exeed - rok 2023 jest i będzie dla nas bardzo ważny, jesteśmy gotowi stać się częścią polskiego rynku esportowowego. Chciałby także podziękować wszystkim pracownikom exeed, którzy przyczynili się do tego ogromnego kroku. Bez nich wszystko byłoby bardziej skomplikowane, jeśli nie niemożliwe.

ESL Impact Dallas 2022W Katowicach zagrają najlepsze zawodniczki na świecie. IEM gospodarzem ESL Impact

Więcej o: