Klub R oraz Europe Saviors Club w walce o drugą Ultraligę

Poznaliśmy komplet drużyn, które zagrają w turnieju Promotional Main w ramach Baltic Playground. Dwie ekipy z poprzedniego etapu dołączą do spadkowiczów z drugiej dywizji Ultraligi, aby zawalczyć o miejsce we wspomnianych rozgrywkach.

W dniach od 18 do 20 listopada odbyły się zmagania w ramach turnieju promocyjnego Baltic Playground. W rozgrywkach udział wzięły cztery formacje - laureaci poprzedniego sezonu Baltic Playground, Klub R i Żółwie Błotne oraz zwycięzcy otwartych turniejów promocyjnych, AFN Esports oraz Europe Saviors Club.

Zobacz wideo Zarządzanie e-sportem. Dzień z życia studenta

W ramach rozłożonych na kilka dni rozgrywek rozegrano trzy spotkania w formacie best of five, czyli do trzech wygranych map. Ostatecznie najlepszą formacją okazało się międzynarodowe Europe Saviors Club, które zrzesza zawodników z trzech krajów: Polski, Czech oraz Hiszpanii. Drugie miejsce, także premiowane awansem do kolejnej rundy, przypadło w udziale faworytom publiczności, Klubowi R.

ESL Impact Dallas 2022W Katowicach zagrają najlepsze zawodniczki na świecie. IEM gospodarzem ESL Impact

Zarówno Europe Saviors Club, jak i Klub R, awansowały do turnieju Promotional Main. W zmaganiach zostaną zestawieni ze spadkowiczami drugiej dywizji Ultraligi, czyli Thunderflash i Meavedron. Na zwycięzców zmagań czeka awans, lub powrót, do Ultraligi. Ponownie, zmagania będą miały charakter drabinki podwójnej eliminacji, zaś mecze zostaną rozegrane w formacie do trzech wygranych map.

Rozgrywki z Promotional Main odbędą się już w dniach od 2 do 4 grudnia i będą transmitowane na kanale Nervariena w serwisie Twitch.TV, a w duecie komentatorskim ponownie pojawią się Damian "Nervarien" Ziaja oraz Łukasz "Leo" Mirek.

Mistrzostwa Świata w League of Legends14 zawodników ukaranych za ustawianie meczów. Ich region wkrótce dołączy do Europy

Więcej o: