Faker wolnym agentem. Ma prowadzić negocjacje z wieloma drużynami

21 listopada kontrakt wygasł kontrakt wielokrotnego esportowego mistrza świata, Fakera. Zawodnik League of Legends przez lata reprezentował formację T1, jednak wkrótce to się może zmienić. Zgodnie z nieoficjalnymi informacjami, gracz jest w trakcie negocjacji z innymi drużynami.

Lee "Faker" Sang-hyeok to absolutna legenda esportu, której sława i osiągnięcia wykraczają daleko poza obszar League of Legends. Przez całą długość swojej kariery zawodnik pozostaje związany z jedną organizacją, T1 - niegdyś znanym jako SK Telecom T1. To jednak może się wkrótce zmienić. Umowa pomiędzy profesjonalnym graczem z organizacją esportową wygasła, przez co Faker może bez komplikacji związać się z inną formacją.

Zobacz wideo Sport.pl na EA Sports Women's Football Summit

Kontrakt Fakera wygasł

Z dniem 21 listopada dobiegł końca kontrakt obowiązujący pomiędzy Lee "Fakerem" Sang-hyeokiem a reprezentowaną przez niego organizacją T1. Oznacza to, że zawodnik oficjalnie stał się wolnym agentem i może bez żadnych problemów dołączyć do innej drużyny. Zgodnie z informacjami udostępnionymi przez portal Blix.GG, Faker ma prowadzić negocjacje z kilkoma drużynami z regionu Ameryki Północnej

Kto dokładnie zainteresowany jest pozyskaniem Fakera? Otwarcie mówi się o Team Liquid oraz Flyquest, jednak niewykluczone jest, że na kontakt z zawodnikiem zdecydowało się więcej drużyn. Pierwsza z wymienionych, po trwających negocjacjach, miała złożyć swoją ofertę, jednak jej szczegóły nie są znane.

Nie pierwsza taka sytuacja

Na przestrzeni lat kontrakt Fakera wygasał wielokrotnie, jednak zawodnik na koniec zawsze pozostawał w T1. Ostatnim razem do negocjacji doszło zaledwie przed rokiem, a wówczas gracz miał być obiektem zainteresowania drużyn z całego świata. Najgłośniej mówiło się o potencjalnej współpracy zawodnika z TSM-em, które miało mu rzekomo zaoferować aż 40 milionów dolarów w zamian za podpisanie kilkuletniego kontraktu.

Skala zainteresowania i możliwości finansowych drużyn nie bierze się jednak znikąd. Faker to najbardziej utytułowany zawodnik League of Legends, który aż trzykrotnie zdobył tytuł mistrza świata. Podczas tegorocznych Worldsów swój wyczyn prawie powtórzył po raz czwarty, jednak szanse na zwycięstwo w wielkim finale pokrzyżowało DRX.

Więcej o:
Copyright © Agora SA