Legenda esportu wraca do gry. Zagra u boku weterana

Doublelift oraz Bjergsen mają zagrać w jednej drużynie. Zgodnie z doniesieniami Briueca Seegera, znanego także jako LEC Wooloo, zawodnicy doszli do porozumienia z północnoamerykańską organizacją 100 Thieves. W przypadku Doublelifta oznacza to odwieszenie kariery profesjonalnego gracza.

W historii utalentowanych graczy League of Legends często zdarza się, że esportowa emerytura trwa zaledwie chwilę. Tak jest w przypadku Yiliana "Doublelifta" Penga, który zgodnie z doniesieniami już od przyszłego roku powróci do profesjonalnej gry w League of Legends. Jego nową drużyną ma być 100 Thieves, gdzie zagra u boku Sorena "Bjergsena" Bjerga.

Zobacz wideo Doublelift oraz Bjergsen mają zagrać w jednej drużynie. Zgodnie z doniesieniami Briueca Seegera, znanego także jako LEC Wooloo, zawodnicy doszli do porozumienia z północnoamerykańską organizacją 100 Thieves. W przypadku Doublelifta oznacza to odwieszenie kariery profesjonalnego gracza.

Jedna drużyna, dwóch weteranów

O tych transferach mówiło się od dawna, jednak dopiero w ostatnich dniach usłyszeliśmy potwierdzenie o ich realizacji. Zgodnie z doniesieniami Brieuca Seegera, znanego także jako LEC Wooloo, północnoamerykańska organizacja 100 Thieves od przyszłego roku wzbogaci się o dwóch weteranów tamtejszej sceny - Doublelifta oraz Bjergsena.

Soren "Bjergsen" Bjerg to jeden z najbardziej rozpoznawalnych graczy środkowej alei na świecie, który znaczną część swojej kariery związał z amerykańską sceną. W ostatnim roku reprezentował Team Liquid, gdzie był częścią zespołu gwiazd. Formacja nie spełniła jednak swoich oczekiwań, przez co po zaledwie roku postawiono na pokaźne zmiany w wyjściowej piątce.

W przypadku Doublelifta sytuacja ma się jednak zgoła inaczej, wszak zawodnik od końca 2020 roku pozostaje na emeryturze. Z LoL-em pozostawał jednak związany za sprawą streamingu, a o chęciach powrotu do profesjonalnej gry dawał znać wielokrotnie. Ostatecznie miała skusić go propozycja ponownej rywalizacji z Bjergsenem w jednej drużynie.

Znamy resztę składu

Sumując informację o weteranach wraz z innymi przeciekami, znamy cały skład 100 Thieves na nadchodzący rok. Dolną aleję z Doubleliftem uzupełni Busio, młody Amerykanin polskiego pochodzenia, który zostanie premiowany do najwyższego poziomu rozgrywek z akademii. Podobny los spotka toplanera Tenacity, który także otrzyma miejsce w głównej wyjściowej piątce.

Jedynym zawodnikiem, który pozostanie w zespole będzie jungler, Closer. Ten w 100 Thieves gra od blisko dwóch lat. Odświeżony skład 100 Thieves ma zadebiutować w League of Legends Championship Series już na początku 2023 roku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.