Turniej promocyjny Baltic Playground. Oglądaj rozgrywki esportowe [TRANSMISJA]

Baltic Playground to rozgrywki dedykowane wschodzącym talentom lokalnej sceny League of Legends. Podczas turnieju promocyjnego cztery drużyny rywalizują o miejsce w relegacjach, które pozwalają na zdobycie miejsca w drugiej dywizji Ultraligi.

Dbałość o wschodzące talenty to nie tylko troska sportu, lecz także esportu. W celu wsparcia aspirujących graczy z lokalnej sceny League of Legends powstało Baltic Playground. Aktualnie trwają rozgrywki w ramach turnieju promocyjnego, które są z jednym etapów rywalizacji pozwalającej na dołączenie do drugiej dywizji Ultraligi.

Zobacz wideo Sport.pl na EA Sports Women's Football Summit

W rozgrywkach wzięło udział ponad 70 zespołów

6 oraz 13 listopada odbyły się otwarte kwalifikacje do Turnieju Promocyjnego pod szyldem Baltic Playground. Zwycięzcy już w najbliższy weekend będą kontynuować walkę o awans do drugiej Ultraligi. Przypomnijmy, że droga ta została podzielona na dwie fazy – Regular oraz Main. W tej pierwszej czekają już reprezentanci Żółwi Błotnych oraz Klubu R, którzy wywalczyli sobie awans podczas finałów pierwszego sezonu Baltic Playground, a dołączą do nich zwycięzcy otwartych turniejów eliminacyjnych.

Warto nadmienić, że otwarte kwalifikacje do Turnieju Promocyjnego cieszyły się sporą popularnością również poza granicami Polski. Łącznie w rozgrywkach zobaczyliśmy ponad 70 zespołów, a najlepszym składem pierwszej tury okazali się reprezentanci AFN Esports, w którym znajdziemy dwóch Polaków, Włocha, Szwajcara oraz Duńczyka. Drugiego slota zgarnęła hiszpańska organizacja Europe Saviors Club, prowadzona przez trzech Polaków.

Zmiany w europejskim League of LegendsZmiany w europejskich rozgrywkach LoL-a. Nowy format i regiony

Kolejnym krokiem w drodze do awansu do drugiej dywizji Ultraligi jest Promotional Tournament Regular, który będzie transmitowany w dniach 18-20 listopada na kanale ESPORT NOW. W gronie komentatorskim znajdą się nowe twarze, będące niespodzianką dla społeczności League of Legends. Do etapu Main awansują dwie najlepsze formacje z fazy Regular i zmierzą się ze spadkowiczami z drugiej dywizji Ultraligi, czyli Thunderflash i Meavedron. Na zwycięzców czeka awans, lub powrót, do drugiej UL.

Oglądaj teraz:

Więcej o: