Kuźnia wielu talentów. Rogue wycofuje się z polskich rozgrywek esportowych

Nie zobaczymy już więcej AGO ROGUE w rozgrywkach Ultraligi. Rogue podjęło decyzję o wycofaniu się z rozgrywek europejskiej ligi regionalnej dedykowanej między innymi Polsce. To najprawdopodobniej efektu współpracy zawartej pomiędzy dwiema organizacjami - Rogue i KOI.
AGO ROGUE
fot. AGO Rogue / Łukasz Bartyzel

Wraz z zakończeniem Ultraliga Super Pucharu z rozgrywek rodzimej Ultraligi znika jedna z najbardziej utytułowanych organizacji całej ligi. Na wycofanie z polskiego podwórka zdecydowała się bowiem jedyna akademia zespołu z LEC, Rogue. Najprawdopodobniej jest to efekt fuzji pomiędzy Rogue, a hiszpańską organizacją KOI założoną przez Gerarda Pique.

Zobacz wideo F1 22 NA PS5. Nowi kierowcy, najnowszy tor, duże zmiany w menu Wybierz serwis

Rogue oficjalnie poza Ultraligą

Europejska organizacja esportowa Rogue, za pośrednictwem mediów społecznościowych, poinformowała o wycofaniu się z rozgrywek Ultraligi. Zespół nie występował w nich samodzielnie, lecz współpracując z lokalnym AGO Esports, dzieląc się obowiązkami i kompetencjami. Dzięki temu w oficjalnych rozgrywkach mogliśmy obserwować zespół AGO ROGUE.

Super Puchar był jednak ostatnim turniejem drużyny w aktualnej formie. Rogue zdecydowało się na wycofanie z Ultraligi przez wzgląd na swoją współpracę z KOI. To właśnie pod tym szyldem zespół będzie występować w LEC od przyszłego roku. Z uwagi na ogromną liczbę hiszpańskich fanów KOI, to właśnie w tym regionie będzie rywalizować akademia zespołu.

Choć odejście zespołu smuci, nie można zapomnieć o jego licznych triumfach. Biorąc pod krótki czas funkcjonowania Rogue Esports Club, samodzielnej akademii zespołu bez wsparcia AGO, zespół zgromadził aż cztery tytuły mistrzowskie samej Ultraligi. Największym sukcesem był zaś triumf na letnim European Masters 2020.

Kuźnia talentów

Obecność Rogue w polskich rozgrywkach League of Legends zdecydowanie pozytywnie wpłynęło na rozgrywki, mimo, że przez długi czas je dominowali. Pokaźny budżet zagranicznej organizacji sprawił, że w zespole występowali nie tylko najlepsi gracze z Polski, lecz także Europy. Nie można zapomnieć, że to właśnie za sprawą Rogue, na szerokie wody wypłynęli Kacper "Inspired" Słoma czy Adrian "Trymbi" Trybus.

Obydwaj zawodnicy aktualnie reprezentują najwyższy poziom regionu, w którym rywalizują. Trymbi przed zaledwie kilkoma tygodniami wygrał LEC i dotarł do ćwierćfinału Worldsów. Inspired zaś jest częścią Evil Geniuses, z którym odwiedził Worldsy, Mid-Season Invitational, a także został mistrzem Ameryki Północnej.

Więcej o: