Esportowe mistrzostwa w metrze. Świetna reklama

IEM Rio 2022 startuje już w następnym tygodniu. Fani CS:GO już szykują się do prawdziwego esportowego święta. Organizatorzy postawili na oryginalny sposób promocji wydarzenia.

To będzie istny esportowy karnawał. Za kilka dni wystartuje IEM Rio 2022 - drugi tegoroczny Major, a zarazem najważniejszy turniej esportowej sceny Counter-Strike'a, którym fani będą żyli przez kolejne tygodnie. Brazylia jest już gotowa na przyjęcie najlepszych zespołów świata i dziesiątek tysięcy kibiców. W samym Rio już można dostrzec wyjątkowe symbole nadchodzącego wydarzenia.

Zobacz wideo Sport.pl na EA Sports Women's Football Summit

IEM Rio 2022 już za rogiem. Miasto otwiera się na esport

Organizujące IEM Rio ESL pochwaliło się w mediach społecznościowych swoim pomysłem na akcję promocyjną. Jak się okazuje, organizatorzy dostali zgodę na oklejenie pociągów jeżdżących w miejskim metrze. Pojawiły się na nich specjalne grafiki zapowiadające turniej z zawodnikami poszczególnych zespołów. Napisy na pociągach to chociażby "nasz Major". Brazylia jest dumna z organizacji wydarzenia, co przyszło jej zrobić po raz pierwszy w historii.

To bardzo kreatywny pomysł na reklamowanie turnieju, na który społeczeństwo z pewnością zwróci uwagę. Trzeba powiedzieć, że promocja esportu wchodzi powoli na zupełnie nowy poziom, trafiając do znacznie szerszego grona odbiorców. Więcej reklam, ogłoszeń i tego typu akcji pozytywnie wpływa na rozwój dyscypliny.

Baltic PlaygroundSzansa dla młodych esportowców. Wywalcz miejsce w prestiżowych rozgrywkach

Więcej treści esportowych na Gazeta.pl.

Warto chociażby przypomnieć pomysł wykorzystany przy okazji tegorocznego IEM Katowice. Na przystankach w mieście pojawiły się koszulki występujących na turnieju zespołów. Tego po prostu nie dało się przegapić - nie bez powodu zresztą Katowice są nazywane Mekką esportu.

Na ciekawy pomysł wpadli też organizatorzy VALORANT Champions 2022 w Stambule. Riot Games zadbało to, aby po zwycięstwie brazylijskiego LOUD w finale na słynnej Galata Tower pojawiła się specjalna animacja, która przedstawiała trofeum rozgrywek. Oby więcej tak oryginalnych pomysłów.

IEM Rio 2022 rozpocznie się 31 października i potrwa do 13 listopada. W rozgrywkach wezmą udział 24 zespoły z całego świata, które zagrają o nagrody z puli jednego miliona dolarów.

Grafika promująca kartę Włodzimierza Smolarka w FIFA 23Łatwiej trafisz Dudka lub Smolarka w FIFA 23. EA dodało ciekawą paczkę

Więcej o: