Najgorszy z najlepszych. Ta karta będzie prześladować graczy FIFA 23

Karty Bohaterów w FIFA Ultimate Team to zazwyczaj świetny traf. Są to piłkarze z wysokimi statystykami, którzy łączą się z różnymi ligami. Nie wszystkie jednak są tak znakomite, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka.

EA Sports wyróżniło kartami bohaterów kilkudziesięciu znakomitych piłkarzy w FIFA 23. Nie mają może oni zasług na status Ikony, lecz z pewnością odznaczyli się w historii sportu. Na wirtualnej murawie obowiązują jednak specyficzne zasady i nie każda z kart gwarantuje rzeczywistą jakość. Idealnym przykładem jest tutaj Jorge Campos - legendarny meksykański bramkarz.

Zobacz wideo

Jorge Campos kozłem ofiarnym w FIFA 23

Mechaniki każdej z gier FIFA są nieco odmienne. Mimo wszystko poszczególne części faworyzują określone schematy czy też wyróżniają się w nich piłkarze o danej specyfice. Zawsze ogromne znacznie miały statystyki tempa, obrońcy powinni być wysocy i dobrze zbudowani, a najlepsi gracze potrzebują zawodników o wysokiej liczbie gwiazdek sztuczek, by wykorzystywać ich pełny potencjał.

W przypadku bramkarzy zawsze preferowało się tych wysokich, gdyż radzili oni sobie najlepiej w większości sytuacji, nie wliczając kuriozalnych bramkarskich pomyłek, które akurat w serii FIFA stały się elementem wręcz rozpoznawczym. Pozornie wydawałoby się, że Jorge Campos jest idealną opcją na pozycji golkipera, mając aż 87 punktów oceny. To tylko pozory. Choć bowiem Meksykanin był bardzo utytułowanym zawodnikiem za oceanem i wystąpił w reprezentacji narodowej 129 razy, tak w grze nie pokaże swoich rzeczywistych umiejętności.

Więcej treści esportowych na Gazeta.pl.

Campos - jak na bramkarza - jest wyjątkowo niski. Mierzy zaledwie 170 centymetrów wzrostu. W przypadku mechanik FIFA 23 to zdecydowanie za mało. Meksykanin często nie potrafi sięgnąć prostych piłek, łatwo się go lobuje, a przy rzutach karnych rzucenie się w dobrą stronę wcale nie gwarantuje skutecznej interwencji. Wzrost czyni Camposa karta "niegrywalną".

Do tego dochodzi sam aspekt zgrania bramkarza. Campos ma dość nietypową narodowość i MLS jako przypisaną sobie ligę. Bardzo trudno będzie go więc obudować zawodnikami, z którymi uda mu się zgrać. To dobitnie przekreśla użyteczność meksykańskiej legendy. Campos zupełnie nie wpisuje się w standardy FIFA 23. 

Choć Meksykanin jest piłkarzem unikatowym, tak gracze będą po niego sięgać raczej tylko w formie ciekawostki, gdyż ten nie zapewni jakości między słupkami. Mocno wskazuje na to też jego cena rynkowa, która sięga ledwie 30 tysięcy monet. Jak na tak rzadką i wysoko ocenioną kartę jest to bardzo mało. Jako że do FIFA 23 Ultimate Team weszła właśnie paczka z gwarantowaną kartą Bohatera, pozostaje życzyć graczom, iż akurat ich trafem nie będzie sam Campos. Meksykanin jest w tej kwestii prawdziwym ewenementem i czarną owcą w grupie Bohaterów.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.