Najbogatszy polski esportowiec. Na grze zarobił prawie 9 milionów

1 milion 791 tysięcy dolarów. Tyle wynosi suma wygranych Michała "Nishy" Jankowskiego w trakcie całej kariery w Docie 2. Dwudziestodwulatek za sprawą gry komputerowej stał się multimilionerem, choć jego realne zarobki w rzeczywistości mogą być dużo wyższe.

Na esporcie można dorobić się prawdziwej fortuny. Najlepiej przekonał się o tym Michał "Nisha" Jankowski, zawodnik na co dzień specjalizujący się w rozgrywkach Dota 2. Dwudziestodwulatek jest najlepiej zarabiającym polskim esportowcem. Z samych nagród turniejowych wzbogacił się o blisko 2 miliony dolarów.

Zobacz wideo Zarządzanie e-sportem. Dzień z życia studenta

Dwudziestoletni milioner

Esport w Polsce jest niezwykle popularny. Na co dzień najwięcej mówi się o rozgrywkach League of Legends czy Counter-Strike: Global Offensive. Biało-czerwoni sukcesy odnoszą także w wielu innych dyscyplinach. Jedną z nich jest Dota 2, która pozwoliła Michałowi "Nishy" Jankowskiemu stać się najlepiej zarabiającym polskim esportowcem pod kątem pieniędzy pochodzących z pól nagród różnych turniejów.

Nisha ma zaledwie 22 lata, a na przestrzeni swojej kariery, zgodnie ze statystykami zebranymi przez portal Esports Earnings, zgarnął 1 milion 791 tysięcy dolarów. Zgodnie z aktualnym kursem to 8 milionów 729 tysięcy złotych. Należy jednak mieć na uwadze, że to nie wszystkie zarobki gracza. Te mogą być znacznie większe, jeśli weźmie się pod uwagę comiesięczną pensję wypłacaną przez organizację.

Wkrótce może zarobić znacznie więcej

Aktualnie Team Secret reprezentowane przez Nishę rywalizuje w ramach turnieju The International 2022. Pula nagród zawodów wynosi ponad 17 milionów dolarów, zaś dla zwycięzców przygotowano 45% całej kwoty.

Polak wraz z kolegami na szanse na zdobycie złota. Team Secret przeszło fazę grupową bez większych trudności, zaś w play-offach pozostają bezbłędni. Aktualnie znajdują się w finale drabinki wygranych, co gwarantuje im przynajmniej 4. miejsce. Nawet jeśli w tym momencie zespół odpadnie, nagroda do podziału wyniesie ponad milion dolarów.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.