Symbole minionych Mistrzostw Świata. Nostalgiczny powrót w FIFA 23

Mistrzostwa Świata zbliżają się wielkimi krokami, a EA Sports przymierza się do wprowadzenia nowych elementów powiązanych z nadchodzącym turniejem. Jednymi z detali będą specjalne piłki znane dobrze z minionych edycji Mistrzostw.

Wygrana gospodarzy na Mistrzostwach we Francji w 1998 roku. Pełen kontrowersji mundial w Korei i Japonii. Zwieńczony dramatycznym finałem turniej w Niemczech. Barwna, kolorowa i energiczna Republika Południowej Afryki. Te Mistrzostwa Świata już dawno za nami i pozostały po nich jedynie wspomnienia. Ich czar przywrócą nieco najnowsze dodatki do FIFA 23, gdyż w grze pojawią się specjalne piłki znane z wymienionych imprez.

Zobacz wideo Zarządzanie e-sportem. Dzień z życia studenta

Specjalne piłki w FIFA 23

Niby to tylko piłki, ale wielu fanów piłki nożnej przywiązuje do nich sporo uwagi. Modele, przygotowywane specjalnie pod największe turnieje, stają się prawdziwymi symbolami - elementami, które na stałe wbijają się w pamięć kibicom, przypominając o minionych latach dyscypliny.

Temu też zabieg EA Sports na pewno wypada docenić. Mistrzostwa Świata stworzyły wokół siebie pewną kulturową otoczkę, a piłki są jej elementem. Możliwość zagrania dawnymi modelami na wirtualnej murawie to mały, lecz bardzo miły akcent. 

Więcej treści esportowych na Gazeta.pl

Do FIFA 23 trafia sporo elementów i nowości związanych z Mistrzostwami Świata w Katarze. Piłki z wcześniejszych edycji rozgrywek nadadzą z kolei rywalizacji nieco więcej sentymentalnych odczuć. Póki co trafiły one do bazy, ale nie są jeszcze dostępne dla graczy.

Trymbi, profesjonalny zawodnik League of Legends dla RoguePolak walczy o esportowe mistrzostwo świata. Poznaliśmy terminarz spotkań

Na razie wiadomo, że w FIFA 23 znajdą się:

  • Tricolore ~ Francja/1998
  • Fevernova ~ Korea i Japonia/2002
  • Teamgeist ~ Niemcy/2006
  • Jabulani ~ Republika Południowej Afryki/2010
  • Brazuca ~ Brazylia/2014

Aleksandr 's1mple' Kostyliews1mple w NAVI na kolejne lata. Ukraińska gwiazda esportu z nowym kontraktem

Więcej o: